Mustafa Ziya Ülkenciler’le Sanat Yönetmenliği Atölyesi’nin kayıtları başladı!

Mustafa Ziya Ülkenciler’le Sanat Yönetmenliği Atölyesi’nin kayıtları başladı!
Famelog Academy’nin sektöre, uluslararası standartlarda işlere imza atabilecek tam donanımlı yeni yetenekler kazandırmak hedefiyle düzenlediği Sanat Yönetmenliği Atölyesi’nin kayıtları başladı! Milyonların izlediği unutulmaz filmlere ve dizilere imza atan ödüllü sanat yönetmeni ve eğitmen Mustafa Ziya Ülkenciler’in gerçekleştireceği 6 aylık atölyede, teorik derslerin yanı sıra Beykoz Kundura’da yer alan bazı set alanlarında uygulamalı dersler de yapılacak.
 
Türkiye’nin en önemli, tarihi ve artistik platosu olan Beykoz Kundura’da yer alan sanat ve oyunculuk akademisi Famelog Academy, öğrencilere benzersiz bir ortamda eğitim alma fırsatı sunuyor. Pek çok dizi ve filmin set ortamına da tanıklık edebilen öğrenciler, her biri alanında uzman ve öncü isimler tarafından edindikleri teorik bilgileri pratiğe dökme şansı elde ederken profesyonel hayata da hazırlanıyor.
 
Sanat Yönetmenliği Atölyesi’nin eğitmenliğini; Hamam, Eşkıya, Ağır Roman, Salkım Hanımın Taneleri, Filler ve Çimen, Abdülhamit Düşerken, Avrupa Yakası, Karadayı, Diriliş gibi iz bırakan filmlerin ve dizilerin sanat yönetmeni Mustafa Ziya Ülkenciler üstleniyor. Kayıtları başlayan atölyeye öğrenciler, CV ve ön görüşme ile kabul ediliyor. 17 yaş ve üstü katılımcılara açık olan Sanat Yönetmenliği Atölyesi, 6 ay boyunca çarşamba günleri 18.00 - 21.00, pazar günleri ise 12.00 - 15.00 saatleri arasında gerçekleşecek. Dersler, teorik bilgilerin yanı sıra Ülkenciler’in Beykoz Kundura’da yer alan atölyesinde ve yine platoda yer alan bazı set alanlarında uygulamalı olarak yapılacak. 6 aylık eğitimi başarıyla tamamlayan öğrenciler sertifika almaya hak kazanacaklar.
 
Bir senaryo netleşip çekim aşamasına geldiğinde içeriğin çekilebilmesi için; gerekli mekanların tasarlanması, çizimlerinin yapılması ya da uygun mekanların onaylanması, aksesuarların senaryoya göre tasarlanması, temin edilmesi, içeriğin dramatik yapısına uygun renklerin ve ışık kaynaklarının belirlenmesi gibi pek çok görsel gerekliliğinin kararlaştırılması aşamasında “Sanat Yönetmeni” görev alır. Sanat yönetmenliğinde en önemli konu, tasarımların gerçeklik duygusuna aykırı olmayacak inandırıcılıkta oluşturulmasıdır. Yaşamadığımız bir dünyayı tasarımlarıyla yaratıp gerçeklik algısı doğurmak, bir sanat yönetmeninin başlıca görevidir. Başarılı bir sanat yönetmeninin tasarım, çizim, resim, sanat tarihi, fotoğraf, sinema tarihi vb. konularda bilgi ve donanıma sahip olması gerekir.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER