Amazon, altı ülkede 15 yeni dizi duyurusunda bulundu

Amazon, altı ülkede 15 yeni dizi duyurusunda bulundu
A.B.D.'de ve uluslararası alanda daha rekabetçi olmak adına son dönemde büyük adımlar atan online yayın platformu Amazon, yakın dönemde altı ülkede 15 yeni dizi duyurusunda bulundu. Şirketin dizi siparişi verdiği ülkelerin arasında Birleşik Krallık, Almanya, İtalya, İspanya, Hindistan ve Meksika bulunuyor.

** The Power: Birleşik Krallık. Naomi Alderman'nin ödüllü bilim kurgu romanı dizi olarak uyarlanıyor. Sezon 10 bölüm sürecek, Reed Morano (The Handmaid's Tale) yönetecek. Genç kızlar bir anda istedikleri gibi elektrik şoku verebilme gücüne sahip olunca dünyadaki güç dengesi değişmeye yüz tutacak. Erkekler kadınlardan korkmaya başlayacak.

** We Children of Bahnhof Zoo: Almanya. 1978'de piyasaya çıkan aynı isimli otobiyografiden uyarlanacak. Annette Hess (Weissensee, Ku’damm 56/59) senaryoyu üstlendi. Christiane F. ve arkadaşlarının 1970'li yıllarda Batı Berlin'deki uyuşturucu trafiğine dahil oluşu modern zamanlı bir hikaye olarak ekrana gelecek.

** İsimsiz İtalyanca Drama: Amazon'un ilk İtalyan yapımı dizisi. Nicola Guaglianone ve Menotti senaryoyu üstlendi. Hikayesi 1980'li yılların sonunda Milan'da geçecek. Utangaç ve kendisine güveni olmayan bir genç babasının sevgisini kazanmak için mafyaya dahil oluyor.

** La Templanza: İspanya. 1860'lı yılarda Meksika'da, Küba'da, Londra'da ve İspanya'da geçecek olan bir aşk hikayesi. María Dueñas'ın yazdığı romandan uyarlanacak ve yapımcılığını Atresmedia Studios üstlenecek.

* El Cid: İspanya. Ülkenin sevilen isimlerinden Rodrigo Diaz de Bivar'ın hayatını konu alacak. Rodrigo, iki dünya ve iki kültür arasında sıkışmış bir adam. Bir asilzade, paralı asker, kahraman, zamanının ötesinde biri ve hatta kral bile olabilecek bir insan. Zebra Producciones yapımcılığı, Luis Arranz ile Adolfo Martinez senaryoyu üstlendi.

** El Presidente: Meksika. 2015'te FIFA'da patlak veren skandal esinlenen bir dizi. Şili'deki küçük bir futbol kulübünün başkanının 150 milyon dolarlık bir rüşvet skandalının nasıl kilit ismi haline geldiği anlatılacak.

* El Juego de las Llaves: Meksika. Hikayesi günümüzde Mexico City'de geçecek. Uzun süreli monogami, tutku ve kendini kanıtlama gibi konuların işleneceği komedi türündeki dizide yakın arkadaş olan dört çift bir gün değiş tokuş yapmaya karar verecek ve bunun sonuçlarıyla yüzleşecek.

* İsimsiz Bilimkurgu/Korku Komedisi: Meksika. Büyük çaplı bir savaşı konu alacak. Yapımcılığını Dynamo (Narcos, El Chapo) veRed Creek Productions (Sins of My Father) üstlendi.

* İsimsiz Politik Gerilim Dizisi: Meksika. Hem hükümetin hem de yer altı dünyasının kontrolünü elinde tutmak isteyen siyasetçiler, tetikçiler, ajanlar ve karteller arasında süregelen savaşı konu alacak.

* Como Sobrevivir Soltero: Meksika. Dramedi türünde. Aktör Sebastian Zurita'nın ve yakın arkadaşlarının hayatını ve aşktaki şansızlığını anlatacak olan kurmaca bir dizi.

** The Last Hour: Hindistan. Amit Kumar (Monsoon Shootout) yarattı ve yönetmenliğini üstlendi. Oscar ödüllü yönetmen Asif Kapadia (Amy) de yürütücü yapımcılarından. Doğaüstü suç dramasının hikayesi Himalayalar'daki bir dağ istasyonunda geçecek.

* Bandish Bandits: Hindistan. Romantik-müzikal türünde. Dünyaları birbirinden çok farklı şarkıcı Radhe ile pop yıldızı Tamanna'nın aşkı anlatılacak. Still and Still Media Collective yapımcılığı, Anand Tiwari yönetmenliği ve Amritpal Singh Bindra senaryoyu üstlendi.

* The End: Hindistan. Aksiyon/gerilim üründe ama konusu hakkında bilgi verilmedi. Bollywood yıldızı Akshay Kumar (“2.0”) başrolde yer alacak. Abundantia Entertainment şirketi yapımcılığı üstlendi.

* İsimsiz Gerilim/Drama Dizisi: Hindistan. Hikayesi günümüzde geçecek, Hint toplumuna ve siyasetine odaklanacak. Sudip Sharma (NH 10 & Udta Punjab) diziyi yarattı, Clean Slate Films ise yapımcılığını üstlendi.

* İsimsiz Drama Dizisi: Hindistan. Senarist, yapımcı ve yönetmen Ali Abbas Zafar (Sultan & Tiger Zinda Hai) diziyi hazırlayacak. Yine politika odaklı bir yapım olan dizi Hindistan'daki politik düzen ülkedeki gençlerin ve onların idealleri üzerinden anlatılacak.

Amazon, bunlarla birlikte Japonya'da iki yeni içeriğe daha imza atacağını da açıkladı. Bunlardan birisi ülkedeki sosyal sorunların ekrana geleceği isimsiz ve senaryosuz bir proje. Diğeri de A.B.D. merkezli flört şovu The Bachelorette'in ülkedeki uyarlaması.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER