Disney'in 21st Century Fox'u satın alması tamamlandı

Disney'in 21st Century Fox'u satın alması tamamlandı
Geçtiğimiz yıldan beri tamamlanma süreci devam eden Walt Disney-21th Century Fox anlaşmasında sona gelindi. 71.3 milyar dolarlık satın alma anlaşmasının bugün itibarıyla resmen geçerli olduğu duyuruldu.

Yapılan anlaşmayla birlikte 21st Century Fox'un TV ve film bölümleri Disney'in bir parçası oldu. Böylece beklendiği gibi X-Men, Deadpool, Fantastic Four, Avatar serisi, The X-Files veya Empire gibi popüler pek çok projenin hakları Disney'e geçti. Disney'in sahip olduklarının arasında film dağıtım şirketi Fox Searchlight ve Fox'un sahip olduğu denizaşırı birçok kanal da bulunuyor.

Anlaşmanın tamamlanmasıyla birlikte başta X-Men karakterleri olmak üzere pek çok karakterin Disney'in Marvel Sinematik Evrenine'e dahil olması beklenirken şirketin bu karakterleri nasıl kullanacağı veya kullanıp kullanmayacağı henüz tam olarak bilinmiyor. Anlaşma sonrası yeni projelerin bazılarının Disney'in yeni açacağı online yayın platformu Disney+'ta ekrana gelme ihtimali de bulunuyor.

The Hollywood Reporter, geçtiğimiz ay yayınladığı bir haberde birleşme sonrası 4000'e yakın işten çıkarma beklendiğini belirtmişti. Disney'in satın almasıyla birlikte Fox Networks Group Türkiye'ye bağlı FOX Türkiye, FOXLIFE, FX, FOXCRIME, FOXSPORTS, National Geographic, Nat Geo Wild, Nat Geo People, BabyTV ve 24Kitchen olmak üzere toplam 10 kanalın sahibi de Disney oldu.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER