Netflix bu yıl da Cannes Film Festivali'ne katılmayacak

Netflix bu yıl da Cannes Film Festivali'ne katılmayacak
Netflix, Cannes Film Festivali’ne bu yıl da dönmüyor. 

Online yayın  platformu geçtiğimiz yıl Cannes Film Festivali yönetiminin Netflix filmlerini yarışmanın dışında bırakması kararının ardından festivalden tamamen çekilme kararı almıştı. Variety’nin haberine göre Netflix ve Cannes Film Festivali yöneticileri arasında görüşmeler devam ediyor, ancak yine de bu yılki festivalde Ana Yarışma'da da yarışma dışı bölümlerde de Netflix filmleri yer almayacak.

Habere göre Cannes Film Festivali direktörü Thierry Frémaux ve Netflix yöneticileri Ted Sarandos ile Scott Stuber arasındaki görüşmelerde biraz ilerleme kaydedilse de henüz iki tarafı da memnun edecek bir çözüme ulaşılamadı. Ayrıca Netflix'in elinde bugün itibarıyla Cannes'a kadar yetişecek bir film de bulunmuyor.

Martin Scorsese’nin merakla beklenen filmi The Irishman'in Cannes'da ekrana gelip gelmeyeceği merak edilse de post-prodüksiyon süreci tamamlanmadığından film yetişmiyor. Dolayısıyla filmin Roma'nın Altın Aslan kazandığı Venedik Film Festivali’nde prömiyerini yapması bekleniyor.

Variety'nin haberine göre The Irishman'in dışında Netflix'in bünyesindeki Steven Soderbergh'in yeni filmi The Laundromat, Noah Baumbach‘ın yeni filmi, Timothée Chalamet’in başrolde yer aldığı The King ve Safdie Kardeşler’in yeni filmi Uncut Gems de bu yılki festivalde yer almayacak. Ancak Netflix'in geçtiğimiz sene olduğu gibi festivale yine katılması ve bazı projelerin yayın hakkını satın alması bekleniyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER