Çanakkale Zaferi, 104. Yılında TRT kanallarında anılıyor!

Çanakkale Zaferi, 104. Yılında TRT kanallarında anılıyor!
Tarihimizin en önemli mücadelelerinden biri olan ve derin izler bırakan Çanakkale Zaferi, 104. Yılında TRT kanallarında özel yayınlar ile anılacak. Gün boyu TRT ekranlarında; hem Çanakkale’den gerçekleştirilecek yayınlar hem de hazırlanan özel haberler ile birlik duygusu yaşanılacak.

TRT Haber ve TRT 2’de Çanakkale!

TRT Haber, Çanakkale Şehitler Abidesi’nden gerçekleştireceği canlı yayını izleyiciler ile buluşturacak. Sabah saat 10.00’de başlayacak yayını Canan Yener Reçber sunarken Koray Şerbetçi, Dr. Halil Ersin Avcı, Şahin Aldoğan ve Barış Bolat konuk olacak. Çanakkale’nin büyüleyici atmosferinde savaş günleri yeniden anılacak; tarih, zafer ve şehitler konuşulacak. Hazırlanan özel haberler de ekrana gelirken gün boyu Çanakkale’den yayınlar ve bağlantılar devam edecek.

TRT 2’de ise Çanakkale Özel Yayını saat 20.00’de gerçekleşecek. Tarih ve edebiyat olarak iki ayrı başlıkta ekrana gelecek yayında ilk olarak Tarih Söyleşileri programından tanınan Coşkun Yılmaz, Prof. Dr. Gültekin Yılmaz’ı konuk edecek ve Çanakkale Savaşı’nı konuşacak. Ardından Edebiyat Söyleşileri programından tanınan Ahmet Murat Özel, Beşir Ayvazoğlu ve Prof. Dr. Ali Şükrü Çoruk’u konuk ederek Mehmet Akif Ersoy ve İstiklal Marşı’nı konuşacak.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER