Nuh Tepesi filmi Amerika’da En İyi Film Ödülü için yarışacak!

Nuh Tepesi filmi Amerika’da En İyi Film Ödülü için yarışacak!
Yıldız oyuncu kadrosuyla merakla beklenen ‘Nuh Tepesi’ filmi, dünya prömiyerini, kuruculuğunu Robert de Niro’nun yaptığı Tribeca Film Festivali’nde gerçekleştirecek. 

Başrollerini Ali Atay ve Haluk Bilginer'in paylaştığı filmde onlara, başarılı oyunculuklarıyla Hande Doğandemir, Mehmet Özgür ve Arın Kuşaksızoğlu gibi güçlü isimler eşlik ediyor. Nuh Tepesi (Noah Land), sinema dünyasının en prestijli festivallerinden Tribeca Film Festivali'nin uluslararası yarışma bölümüne kabul edilen 10 filmden biri olarak Türkiye sinemasını Amerika Birleşik Devletleri'nde temsil edecek. Cenk Ertürk'ün yazıp yönettiği Nuh Tepesi'nde, yıllardır görüşmediği hasta babasına köyüne dönüş yolculuğunda eşlik eden Ömer(Ali Atay) ve babası İbrahim'in (Haluk Bilginer) çalkantılı ilişkisi dramatik bir dille anlatılıyor.

Ertürk'ün Cannes Film Festivali’nin Cinéfondation Rezidansı’nda geliştirdiği bu ilk uzun metrajlı filminin kamera arkası ekibi de yıldız oyuncu kadrosu kadar dikkat çekiyor. Görüntü yönetmenliğini Netflix’in başarılı görüntü yönetmenlerinden Federico Cesca’nın yaptığı filmin editörlüğünü ise, son filmiyle Oscar’a aday gösterilen Yorgos Mavropsaridis üstleniyor.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER