Jussie Smollett, Empire dizisinden uzaklaştırıldı

Jussie Smollett, Empire dizisinden uzaklaştırıldı
Jussie Smollett'in kariyeri parçalanmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde başrollerden birisini canlandırdığı Empire dizisindeki sahnelerinin azaltıldığı açıklanan aktör alınan son kararla diziden uzaklaştırıldı. Beşinci sezonun çekimleri devam eden son iki bölümünde Jamal karakteri yer almayacak.

Kararın alınmasına ise Chicago Polis Departmanı'nın yaptığı basın açıklaması sebep oldu. Smollett geçtiğimiz ay saldırıya uğramış ve hastaneye kaldırılmıştı. Olay sonrası saldırının Trump destekçisi ırkçı ve homofobik kişiler tarafından gerçekleştiği iddiası ortaya atılmış, ama polisin göz altına Nijerya asıllı iki kişiyi göz altına alması soruşturmanın seyrini değiştirmişti.

Toplantıda departman şefi basına da daha önce yansıdığı gibi saldırının planlı olduğunu ve Smollett'in yalan söylediğini duyurdu. Aktörün kariyerini ileriye taşımak ve hem diziden hem de müzikal performanslarından aldığı ücreti artırmak için planladığını, iki kardeşi de kendisinin tuttuğunu belirtti. 

Açıklamaya göre Smollett, çekle 3500 dolarlık bir ödeme yaptı, saldırı sonrası 500 dolar daha ödemesi konusunda anlaşıldı. Hatta kardeşler saldırı sırasında eldiven kullandığı için yüzündeki yaraları muhtemelen kendisinin yaptığını da ekledi. Perşembe günü tutuklanan Smollett, çıkarıldığı ilk mahkemede 100,000 dolarlık bir kefaletle serbest bırakıldı.

Aktör sonrasında sahnelerini tamamlamak için sete dönse de dönüşü kısa sürdü. Yapım şirketi setteki huzurun devam etmesi için Jamal'ın son iki bölümde yer almayacağını duyurdu. Ancak karakterinin yokluğunun nasıl dile geleceği şu an için belirsiz. TVLine'ın haberine göre basın toplantısı öncesi Smollett'e destek açıklamasında bulunan yapım şirketi oyuncu değişikliğine gitme seçeneğini masaya aldı.

Smollett'in hakkındaki suçlamalardan dolayı üç yılakadar hapis cezası alma ihtimali bulunuyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER