Jussie Smollett'in Empire'daki sahneleri azaltıldı

Jussie Smollett'in Empire'daki sahneleri azaltıldı
Jussie Smollett'in başından geçenler kariyerini de etkilemeye başladı.

Empire dizisinde yer alan aktör geçtiğimiz ay saldırıya uğramış ve hastaneye kaldırılmıştı. Olay sonrası saldırının Trump destekçisi ırkçı ve homofobik kişiler tarafından gerçekleştiği iddiası ortaya atılmış, Smollett'in bazı söylemleri de bunu destekler yönde olmuştu.

Ancak medyada geniş yankı uyandıran bu olaydaki yeni gelişmeler okları Smollett'e çevirdi. Chicago Polis Departmanı şüpheli olarak Nijerya kökenli iki Amerikan vatandaşını göz altına aldı. Kardeş olan iki şüpheliden birisinin Smollett'in kişisel antrenörü olduğu ortaya çıktı ve polis, iki gün sonra suçlama yapmaksızın kardeşleri bıraktı.

Polis departmanı ardından yaptığı açıklamada araştırmanın yön değiştrdiğini ve Smollett'in olaya aktif katılım sağlayan birisi olarak araştırıldığını belirtti. Eşcinsel olduğu bilinen aktörün nefret suçu olarak görülen olayı kendisinin düzenlendiğine yönelik şüpheler artınca avukatlarından konuyu yalanlayan bir açıklama gelse bile ortalık henüz durulmuş değil. Olayın tahkikat kuruluna devrediliği ve Büyük Jüri'nin bulgular eşliğinde bir karar vereceği duyuruldu.

Smollett, polisin yeniden ifade verme çağrısını şimdiye kadar görmezden geldi ve telefon kayıtlarını teslim etmede isteksiz davrandığı biliniyor. Son gelen haberse Empire cephesinden oldu. Deadline'a göre dizide Lyon çiftinin oğullarından Jamal'ı canlandıran aktörün bu haftaki sahneleri azaltıldı ve senaryoda yeniden yazıma gidildi.

13 Mart'ta beşinci sezonunun dokuz bölümlük ikinci yarısıyla ekranda olacak dizinin daha önce çekilen bölümlerinde veya sahnelerinde değişikliğe gidilmesi beklenmiyor. Empire'ın showrunnerı Brett Mahoney'den iki gün önce Smollett'i destekleyen bir açıklama gelse de karakterin ve aktörün dizideki geleceğinin Büyük Jüri'nin vereceği karara göre şekillenmesi bekleniyor.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER