Netflix, Meksika'da 50 yerli içeriğe imza atacağını duyurdu

Netflix, Meksika'da 50 yerli içeriğe imza atacağını duyurdu
A.B.D. dışı yatırımlarına devam eden Netflix'ten büyük bir atılım daha geldi. Şirket, Meksika'yı yurt dışı yatırımlarında odak noktası haline getiren bir karara imza atarak yerli yapım 50 projenin hayata geçirileceğini açıkladı.

Bahsi geçen projeler orijinal yapım veya ortak prodüksiyon olarak ekrana gelecek. Prodüksiyonlarının farklı aşamalarında olan bu projelerin 2019 ve 2020'de yayınlanması planlanıyor. Netflix ayrıca bu yıl içinde ülkenin başkenti Mexico City'de bir ofis de açacak. Açıklama Netflix'in Meksika'da ilk kez düzenlediği ve devamını getirmeyi planladığı "FORO: a Netflix original event" adlı etkinlikte yapıldı.

Ayrıca yapılan açıklamada bu projelerin bir kısmından da bahsedildi:

Dört yerel film: Meksika’nın efsane şarkıcılarından Pedro Infante‘yi konu alan, Omar Chapparo‘nun ve Ana Claudia Talancón'nun başrolde yer aldığı Como caido del cielo, Marcos Bucay'in ilk kez yönetmenlik koltuğuna oturduğu Fondeados, aile filmi Se busca papá ve romantik komedi filmi Ahí te encargo.

Yapımcılığını Gael Garcia Bernal‘in üstlendiği A.B.D.-Meksika sınırındaki hayatları konu alan beş kısa belgeselden oluşan Rio Grande, Rio Bravo, Jorge Zepeda Patterson'ın romanından uyarlanan Los corruptoresSofía H.Bandidos ve El Club.


Selena, American Jesus, La Casa De La Flores 2. sezon gibi duyurusu daha önce yapılan bazı projeler de bu sayıya dahil.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER