Akademi, çok tartışılan reklam arası kararından geri adım attı

Akademi, çok tartışılan reklam arası kararından geri adım attı
Oscar törenini düzenleyen ve kazananları ödüllendiren The Academy of Motion Picture Arts and Sciences (AMPAS) çok tartışılan kararından geri adım attı.

Akademi, birkaç ay önce bazı kategorilerin kazananlarının reklam arasında açıklanacağını duyurmuş, bu durum tepki çekmişti. Geçtiğimiz günlerde bu kategorilerin Sinematografi, Kurgu, Kısa Film ve Saç & Makyaj olduğunun duyurulmasıyla tartışmalar daha da alevlendi.

Akademi her ne kadar kazanan konuşmalarının kurgulanıp yayın sırasında törene yedirileceğini duyursa da sektörün önde gelen yapımcıları, senaristleri ve oyuncuları toplu veya bireysel açıklamalarla kurumu protesto etmeye devam etmişti. Yapılan son görüşmelerin ardından karardan vazgeçildi ve 24 kategorinin de canlı yayınlanmasına karar verildi.

Törenin süresini üç saatin altına indirmeye çalışan AMPAS'ın yeni kararıyla 91. Akademi Ödülleri'nin üç saat veya daha fazla sürmesine kesin gözüyle bakılıyor. 24 Şubat'ı 25 Şubat'a bağlayan gece düzenlenecek tören, uzun yıllar sonra ilk kez sunucusuz düzenlenecek.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER