BBC, Agatha Christie'nin Ölüm Büyüsü romanının dizi uyarlamasını da ekrana getirecek

BBC, Agatha Christie'nin Ölüm Büyüsü romanının dizi uyarlamasını da ekrana getirecek
BBC’nin uyarlayacağı Agatha Christie eserlerinden birisi daha belli oldu.

Birkaç hafta önce kanalın ülkemizde Ölüm Sonunda Geldi ismiyle yayınlanan Death Comes As The End romanını dizileştireceği haberini almıştık. Romanı daha önce de kanal için Christie romanlarını uyarlayan Sarah Phelps’in değil son olarak Vanity Fair romanını uyarlayan Gwyneth Hughes‘in uyarlayacağı duyurulmuştu.

Phelps’in kanal için yazarın başka bir romanını uyarlayacağı eklense de hangi roman olduğu o sırada belirtilmemişti. Sarah Phelps, Radio Times'a 1961'de piyasaya çıkan ve ülkemizde Ölüm Büyüsü adıyla yayımlanan The Pale Horse romanı üzerinde çalıştığını açıkladı.

Romanın ne zaman ekranda olacağı veya kadrosu hakkında şu an için bir bilgi bulunmuyor. Ölüm Büyüsü’nün kapağında yer alan kısa özeti şöyle:

Yaşlı bir din adamı öldürülmüştür. Katil telaş içinde kurbanın ceplerini araştırır, ama araduğı şeyi Perder Gorman’ın yırtık cüppesinde bulamaz.Peki katilin aradığı nedir? Ve birkaç saat önce ölüm döşeğinde yatan kadın, pedere neler itiraf etmiştir. Kır At adlı halka açık evi yöneten ve kara büyü yaptıkları söylenen üç kadın bu soruların yanıtlarını verebilirlerdi. Belki de çözüm insan tabiatının karanlık yönlerinde yatıyordu.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER