BBC, Agatha Christie'nin Death Comes as the End romanını da uyarlıyor

BBC, Agatha Christie'nin Death Comes as the End romanını da uyarlıyor
Agatha Christie romanlarını televizyon için uyarlayan BBC, John Malkovich ve Rupert Grint'li The ABC Murders’ı ekrana getirdikten sonra yeni uyarlamayı duyurdu. Ülkemizde “Sonunda Ölüm Geldi” ismiyle yayınlanan Death Comes as the End romanı mini dizi olarak gelerek yıl ekrana gelecek.

1944’te piyasaya çıkan Death Comes as the End'in dizisi üç bölüm sürecek. Romanı kanalın diğer Christie uyarlamalarının aksine Sarah Phelps değil Gwyneth Hughes uyarlayacak. Phelps ise yine BBC için yazarın 20. yüzyılda geçen bir romanını udizi olarak uyarlayacak, ancak şu an için hakkında bilgi verilmedi. Gwyneth Hughes,  son olarak bir başka roman uyarlaması Vanity Fair’in senaryosunu yazdı.

Sonunda Ölüm Geldi romanının arka  kapağında yer alan konusu:

MÖ 2000 yılında Mısır’da ölüm demek aslında yaşam demekti. Bir Ka rahibinin metresi olan güzel Nofret’in cesedi bir uçurumun dibinde bulunduğunda birçokları, genç, güzel ve zalim genç kızın bu ölümü hak ettiğini düşünmüşlerdi. Tıpkı bir yılan gibi ölmüştü.

Ama rahibin Nil kıyısındaki evinde yaşayan kızı Renisenb genç kızın bir cinayete kurban gittiğini düşünüyordu. Ve gün geçtikçe bu şüphesi güçleniyordu. Evin içinde esen kötülük rüzgârlarına aile bir türlü karşı koyamıyor, ihtirasları onları çaresizlik içinde cinayet işlemeye sürüklüyordu…


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER