Utopia'nın Amerikan uyarlamasında başrol Sasha Lane'in oldu

Utopia'nın Amerikan uyarlamasında başrol Sasha Lane'in oldu
Online yayın platformu Amazon'un İngiliz dizisi Utopia'yı Amerika'ya uyarladığının haberini nisan ayında vermiştik. Kadro çalışmaları başlayan dizinin ilk başrolü belli oldu. American Honey filmiyle bilinen Sasha Lane kadroya dahil oldu.

Endemol Shine North America, Kudos ve Amazon Studios'un yapımcılığını üstlendiği Utopia'yı Gone Girl'ün ve Sharp Objects'in senaristi Gillian Flynn uyarlayacak, yapımcı ve yürütücü olarak da görev alacak. İlk sezonu 9 bölüm sürecek.

İnternetten tanışan bir grup gencin peşine az rastlanır ve özel bir çizgi roman sebebiyle gizemli bir organizasyon düşer. Bu grup bir yandan peşlerindekinden kaçarken diğer yandan çizgi romanın içindeki gizemi çözmeye çalışırlar ve kendilerini dünyayı kurtarır pozisyonda bulurlar. Kadroya katılan Lane, çizgi romanı arayan ve organizasyondan önce bulmaya çalışan, bir yandan da onlardan kaçan Jessica Hyde'ı canlandıracak.

Dennis Kelly tarafından yaratılan Utopia, 2013-2014 yılları arasında Channel 4'da ekrana geldi ve iki sezon sürdü. Hatta 2015'te HBO kanalı David Fincher ve Flynn eşliğinde uyarlamak için onay verdiğini duyurmuştu. Rooney Mara, Colm Feore, Eric McCormack, Dallas Roberts ve Jason Ritter'ın kadrosunda olduğu dizi, kanalla Fincher bütçede anlaşamayınca rafa kalktı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER