Duygu Asena’nın Aslında Özgürsün kitabı ilk kez tiyatro sahnesine çıkacak!

Duygu Asena’nın Aslında Özgürsün kitabı ilk kez tiyatro sahnesine çıkacak!
Türkiye’de 90’lı yıllara “Kadının Adı Yok” ile damga vuran gazeteci –yazar Duygu Asena’nın “Aslında Özgürsün” kitabı ilk kez tiyatro sahnesine çıkacak!
 
Milyonlarca kadının haklarını fark etmesini sağlayarak pek çok hayata dokunan  Asena’nın bu kitabı 2001 yılında piyasaya çıkmıştı. Diğer kitapları gibi, kadınların hayatlarında fark etmeden boyun eğdikleri konuları, tartışmaya açan kitap, iki kadının hikayesi üzerinden kadın-erkek ilişkilerini yine farklı bir açıdan anlatıyor.
 
Asena’nın toplam dokuz kitabından bir tanesi okuma tiyatrosu olarak sahnelenirken, bir kitabı da sinema filmi olarak seyirci ile buluşmuştu. Ünlü yazar, 13 yıl önce hayata veda etti.
 
ŞEHİRLİ KADINLARI HER HALİYLE ANLATACAKLAR: ProjectAS Prodüksiyon
 
Çok yakında perdesini açacak oyun, seyirciye gerçek anlamda bir Off-Broadway eseri sunabilmek için tam bir yıldır titiz bir çalışma sürdüren ProjectAS Prodüksiyon Tiyatrosu’nun ilk sahne projesi. 
 
Ali Kemal Güven’in uyarlayıp yönettiği oyunun yapımcısı ise Seda Özkaraca.
 
2018 yılında Ali Kemal Güven ve Seda Özkaraca tarafından kurulan ProjectAS Prodüksiyon Tiyatrosu, kadınların başrolde ve önde olduğu, şehirli hikayeler anlatan, şık, derin ve cesur tiyatro projeleri üretmeyi hedefliyor. BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER