Grisha ve Kargalar Meclisi roman serileri Netflix'te dizi oluyor

Grisha ve Kargalar Meclisi roman serileri Netflix'te dizi oluyor
Netflix, roman serileri Grisha ve Kargalar Meclisi'nin dizi olarak uyarlanacağını duyurdu.

Leigh Bardugo’nun yazdığı iki seriden Grisha serisi üç, Kargalar Meclisi serisi iki kitaptan oluşuyor. "Shadow and Bone" isimli projenin ilk sezonu sekiz bölüm sürecek. Bird Box filmiyle son dönemde gündemde olan Eric Heisserer'ın senaryosunu yazacağı ve showrunner olarak yer alacağı dizinin yapımcılarından birisi Stranger Things'in de yapımcılarından birisi olan Shawn Levy.

İki roman serisinden uyarlanan dizi Grisha'nın evreninde geçecek. Mutlak bir karanlıkla sınırların çizildiği ve ikiye ayrıldığı  evrende varlığını sürdüren vahşi varlıklar çizginin diğer tarafındaki insanları avlamaktadır. İnsanların içinden bir asker iki ülkeyi birleştirebilecek sihirli bir gücün varlığını keşfeder. Ancak bu keşif farklı cepheler arasında büyük bir savaşın başlamasına sebep olur.

Yeni dizinin yapımcılığını Levy'nin şirketi 21 Laps ile birlikte Netflix üstlendi. Eric Heisserer ve 21 Laps daha önce roman uyarlaması Arrival'da da birlikte çalıştılar. İlk romanı 2012'de piyasaya çıkan Shadow and Bond serisi sadece İngilizce dilinde 2.5 milyon okura ulaştı ve 38 dile çevrildi. Üçleme seri 2014'te tamamlandı. Kargalar Meclisi'nin iki romanı ise 2015-2016 yıllarında yayınlandı. Leigh Bardugo'nun romanları ülkemizde şimdiye kadar ağırlıklı olarak Martı Yayınları ve Novella Dinamik tarafından basıldı.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER