Refika ile Öze Dönüş'e bu hafta Gupse Özay konuk oluyor!

Refika ile Öze Dönüş'e bu hafta Gupse Özay konuk oluyor!
Türk mutfağına taze bir bakış açısı getiren Refika Birgül, mutfağında bu hafta ünlü oyuncu Gupse Özay’ı ağırlıyor. “Refika ile Öze Dönüş” 30 Aralık Pazar günü saat 12.00’de 24Kitchen ekranlarında izleyicilerle buluşuyor.

Ekranların sevilen ismi Refika Birgül, ezberleri bozan yeni programı “Refika ile Öze Dönüş” ile her hafta mahallesi Kuzguncuk’taki kendi mutfağında birbirinden ünlü konukları ağırlıyor. Her programında yemek tariflerinden komşuluğa, mahalle kültüründen dostluklara, doğadan hayvanlarla ilişkilerimize kadar her konuda özümüze dönmemiz gerektiğini vurgulayan Refika, bize has Türk mutfağı tekniklerini anlatıyor; Türk mutfağının dünya mutfakları arasında hak ettiği yere ulaşması için çalışıyor.

Bu hafta zeytinyağlı tariflerine odaklanan Refika, önce bahçede zeytin fidesi dikiyor sonra zeytinyağlı yapımına dair tekniklerinden bahsedip, birbirinden lezzetli zeytinyağlı yemekler hazırlamak için mutfağına kapanıyor; kereviz karpaçyo, lokum pırasa ve zeytinyağlı enginar tarifini veriyor. Kuzguncuk’un küçük sevimli kahvesinde ekibiyle bir yorgunluk kahvesi içip kahve üzerine keyifli bir sohbete de katılan Refika, mutfağa geçip çayın yanına çok yakışan nefis bir kavala kurabiyesi yapıyor. Refika, bu hafta ünlü oyuncu Gupse Özay’ı mutfağında konuk olarak ağırlıyor ve beraberce karnabahardan pilav ve nefis sosuyla çok hızlı pişen bir levrek pişiriyorlar.

Eğlenceli ekibi, candan komşuları, yardımsever esnafı ve ünlü konuklarıyla mutfakta olduğu kadar sokakta da geçen “Refika ile Öze Dönüş”, 30 Aralık Pazar günü saat 12.00’da 24Kitchen ekranlarında.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER