F. Scott Fitzgerald'ın Buruktur Gece romanı dizi oluyor

F. Scott Fitzgerald'ın Buruktur Gece romanı dizi oluyor
Ünlü yazar F. Scott Fitzgerald'ın 1934'te yayımlanan ve tamamlayabildiği son romanı olan Buruktur Gece yine dizi oluyor. Online yayın platformu Hulu'dan projeye onay çıktı.

Orijinal ismi Tender is the Night olan roman tüm hayatını bir kadına adayan bir erkeğin adım adım tükenişini anlatıyor. Herkesin imrendiği, görür görmez âşık olduğu Dick ve Nicole Diver çiftinin ilişkisi, kimsenin tahmin edemeyeceği kadar çetrefillidir. Nicole'ü bir anlamda Dick var etmiştir ve şimdi, aklıselimle delilik arasında gidip gelen süreçte, kendi benliğini kaybetmektedir.

I. Dünya Savaşı'nı izleyen yıllarda, Fransa'nın güneyinde geçen Buruktur Gece, Scott ve Zelda Fitzgerald çiftinin evliliklerinin yankılarını taşıyan otobiyografik bir eser. Playground Entertainment'ın hazırlayacağı proje henüz gelişme aşamasında. Kitap daha önce 1962'de film olarak, 1985'te mini dizi olarak ekrana gelmişti.

Playground Entertainment son dönemde Little Women, The White Queen ve The White Princess romanlarının dizi uyarlamalarını da hazırladı. Ayrıca yazarın bitmemiş romanı The Love of the Last Tycoon'dan uyarlanan The Last Tycoon geçtiğimiz yıl ekrana gelmiş ama ilk sezon sonunda iptal olmuştu.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER