Terry Pratchett’in Discworld serisinin uyarlaması BBC America'da yayınlanacak

Terry Pratchett’in Discworld serisinin uyarlaması BBC America'da yayınlanacak
Terry Pratchett'in 1983-2015 arası yazdığı ve 41 romana, birçok yan hikayeye kadar genişleyen Discworld serisinin kanalı belli değil. BBC Studios'un uyarladığı proje BBC America'da yayınlanacak ve sezonu sekiz bölüm sürecek.

İsmi The Watch olarak konan diziyi Strike Back, The Musketeers ve Das Boot gibi dizilerde çalışan Simon Allen yazacak. Birden fazla sezon sürmesi planlanan dizinin yapım ekibinde Pratchett tarafından kurulan ve kızı tarafından yönetilen Narrativia şirketi de bulunuyor.

Diskdünya (Discworld) serisi, Büyük A'tuin isimli dev kaplumbağanın sırtındaki dört filin (Berilla, Tubul, Büyük Tphon ve Jerakeen) üzerinde dengede duran yassı bir disk olan kurgusal Diskdünya'da geçen mizah/fantastik kurgu kitap serisi. Kitaplar sıklıkla J. R. R. Tolkien, Robert E. Howard, H. P. Lovecraft, Charles Dickens ve William Shakespeare'den; mitoloji, folklor ve peri masallarından; güncel kültürel, politik ve bilimsel olaylardan esinleniyor ya da parodilerini yapıyor. Seri, 37 dilde 80 milyon kopya sattı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER