Damla Sönmez, Deniz Ali Tatar’la 6.Seans’a konuk oldu!

Damla Sönmez, Deniz Ali Tatar’la 6.Seans’a konuk oldu!
Sinemaseverlerle YouTube’da buluşan “Deniz Ali Tatar’la 6.Seans”ta, sinemaya dair merak edilenler konuşulmaya devam ediyor! Yarıştığı uluslararası ve ulusal film festivallerden ödüllerle dönen “Sibel” filmindeki rolüyle adından söz ettiren başarılı oyuncu Damla Sönmez, Deniz Ali Tatar’ın sunduğu 6. Seans programına konuk oldu!
 
Damla Sönmez, Sibel filmini anlattı…

Geçtiğimiz sezondan bu yana hareketli bir sinema sezonu geçirdiğini söyleyen Damla Sönmez, sinemayı çok sevdiğini sözlerine ekliyor.

Sönmez, kendine 25. Uluslararası Adana Film Festivali’nde ve 55. Ulusal Yarışma’da ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödüllerini getiren ‘Sibel’ filmine dâhil oluşunu, çekim sürecini, genel hikâyeyi ve yurtiçi ve yurtdışı festival süreçlerini 6. Seans’ta değerlendiriyor. Rolü hakkında ise Sönmez: “25 yaşında Karadeniz Kuşköy’de yaşayan, sadece ıslık diliyle anlaşabilen ve köylü halk tarafından dışlanıp eksikli muamelesi gören bir kızı canlandırıyorum. Sibel’in dışarıya karşı kendini ispatlama mücadelesi varken, bir noktada kendini keşfetme yoluna da varma durumu oluyor. Katıldığım festivallerde filmin izleyiciye ulaştığını görmek, çok heyecan verici.” diyerek anlatıyor.

Damla Sönmez, filmde canlandırdığı ıslık diliyle konuşan ‘Sibel’ rolüne hazırlanırken ilginç bir süreç yaşadığını da programda belirtiyor. Her yeni projede yeni bir şeyi denemenin heyecan verdiğinden bahseden Sönmez: “Hayatta ne zaman kafa yormaya fırsatın olacak ki dediğim ilginç şeyleri öğrenmek için inanılmaz bir isteklendirme sağlıyor mesleğim.” diye anlatıyor.
 
Deniz Ali Tatar, 6.Seans programıyla YouTube kanalında daha birçok film, oyuncu ve yönetmenle buluşmaya devam ediyor. Tatar’ın YouTube kanalından daha birçok röportaja ulaşabilirsiniz.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER