Anons filminin oyuncuları, 6. Seans'a konuk oldu!

Anons filminin oyuncuları, 6. Seans'a konuk oldu!
Sinemaseverlerle yeni sezonda da YouTube’da buluşan “Deniz Ali Tatar’la 6.Seans”, vizyona giren filmleri, festivalleri ve sinemaya dair merak edilen daha birçok gelişmeyi içermeye devam ediyor.

Bu hafta vizyona giren 75. Venedik Uluslararası Film Festivali’nde Dünya prömiyerini ve 25. Uluslararası Adana Film Festivali’nde Türkiye prömiyerini gerçekleştiren “Anons” filminin oyuncularından Şencan Güleryüz ve Murat Kılıç, 6.Seans’ın yeni bölümüne konuk oldular. Başarılı yönetmen Mahmut Fazıl Coşkun’un 3. Uzun metraj filminde rol alan Güleryüz ve Kılıç, filme dair merak edilenleri Deniz Ali Tatar’a anlattı…
 
Şencan Güleryüz ve Murat Kılıç, “Anons” filmini anlattı…
Şencan Güleryüz ve Murat Kılıç, filmin yurtiçi ve yurtdışı festival süreçlerini, filme dahil oluşlarını ve filmin hikayesi hakkında görüşlerini 6.Seans’ta anlattı.

Murat Kılıç, Venedik Film Festivali hakkında “Ülkemize has diyebileceğimiz bir konunun, Avrupa’nın üst düzey festivallerinden birinin izleyicisi tarafından gülerek tepki alıyor olması çok hoşumuza gitti. Sinemanın evrensel gücü önemli.” dedi. Filmin ana hikayesinin kendisini çok etkilediğinden bahseden Kılıç, Mahmut Fazıl Coşkun’un sinema dilini çok beğendiğini de sözlerine ekledi.

Festivallerde, izleyicinin ve kendilerinin filmi bu kadar sevmesinin nedenlerinden bir tanesinin, karakterlerin insan tarafları olduğundan bahseden Şencan Güleryüz: “Filmin biçiminden kaynaklı, çalışırken farklı bir oyunculuk disipliniyle çalıştık. Benim hoşuma giden durumlardan bir tanesi buydu.” dedi.
 
Deniz Ali Tatar, 6.Seans programıyla YouTube kanalında daha birçok film, oyuncu ve yönetmenle buluşmaya devam ediyor. Tatar’ın YouTube kanalından daha birçok röportaja ulaşabilirsiniz.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER