BBC'nin yeni dizisi His Dark Materials başlamadan 2. sezon onayı aldı

BBC'nin yeni dizisi His Dark Materials başlamadan 2. sezon onayı aldı
BBC One kanalında yayınlanması için hazırlanan His Dark Materials başlamadan 2. sezon onayı aldı.

Ruth Wilson ile James McAvoy'un başrolde yer aldığı dizi, Philip Pullman’ın üçleme serisinden uyarlanıyor ve ilk sezonunun sekiz bölüm sürmesi planlanıyor. Genç yaşında öksüz kalan Lyra (Dafne Keen), kaçırılan bir arkadaşını aramaya kalkınca tehlikeli bir maceraya atılıyor. Lyra'ya bu yolunda dünyalar arasında geçiş yapma özelliği olan Will de katılıyor. İki karakter kendilerini dünyaya yayılan bir savaşın ve kendilerini etkileyecek bir kehanetin içinde buluyorlar.

Kadrodaki isimlerden Wilson, bahsi geçen Lyra'nın annesi Marisa Coulter'ı; McAvoy ise onun eski aşkı ve Lyra'nın babası Lord Asriel'i canlandıracak. Dizinin kadrsunda Georgina Campbell, Ian Gelder, Anne-Marie Duff, James Cosmo, Lucien Msamati, Mat Fraser, Jack Verhoeven, Benjamin de Ruyter, Will Keen, Lewin Lloyd, Daniel Frogson, Tyler Howitt ve Archie Barnes gibi isimler de yer alacak.

Çekimleri devam eden dizinin yönetmenliğini Tom Hooper (The King’s Speech) üstlendi; yapımcılardan Lin-Manuel Miranda ise maceracı Lee Scoresby'yi canlandırıyor. Serinin ilk kitabı 2006 yılında sinema ekranları için uyarlanmış, başrollerinde Daniel Craig ve Nicole Kidman yer almıştı.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER