Poldark dizisinin 5. sezonu son sezonu olacak

Poldark dizisinin 5. sezonu son sezonu olacak
BBC One kanalında ekrana gelen Poldark'ın gelecek sezonu aynı zamanda son sezonu olacak. Yeni sezon çekimlerine başlanan drama dizisi, beşinci sezon onayını mayıs ayında almıştı ve başrol Aiden Turner'dan yeni sezonunun aynı zamanda son olabileceğine dair resmi olmayan bir açıklama da gelmişti.

Debbie Horsfield'in senaryosunu üstlendiği Poldark, Winston Graham'ın kaleme aldığı Poldark kitaplarına dayanıyor. Kadrosunda Turner'ın yanında Eleanor Tomlinson, Heida Reed, Jack Farthing, Kyle Soller, Warren Clarke, Phil Davis, Beatie Edney, Ruby Bentall ve Richard Harrington gibi isimler yer alıyor. Dizi ülkemizde TLC'de izleyicilerle buluşuyor.

18. yüzyılın sonlarında geçen dizide Ross Poldark karakteriyle tanışıyoruz. Ross, sevgilisi Elizabeth'i arkasında bırakıp orduya katılıyor. Amerika'nın Bağımsızlık Savaşı'nda mücadele eden adam, üç yıl sonra memleketine geri dönüyor. Dönüşüyle babasının öldüğünü, arazilerinin kötü bir durumda olduğunu ve Elizabeth'in kuzeni Francis ile nişanlandığını öğreniyor. Bıraktığı hayatını komple değişmiş olarak bulan Poldark, Demelza ismindeki genç kadını zor bir durumdan kurtarıyor ve onu yanında işe alıyor. Bir yandan da arazilerinin kontrolünü geri kazanmaya çabalıyor. Böylece Poldark'ın hayatında yeni bir sayfa başlıyor. 

Poldark'ın son sezonunun 2019'da ekrana gelmesi bekleniyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER