Reyting Analizi: UEFA maçı zirvede ama Meleklerin Aşkı da yarıştan kopmuyor

Reyting Analizi: UEFA maçı zirvede ama Meleklerin Aşkı da yarıştan kopmuyor
Dokuz günlük bayram tatili öncesinde Ağustos ayının üçüncü perşembesinde izlenme listesinin lideri Beşiktaş'un UEFA maçı oldu. TRT1'de yayınlanan maç her üç kategoride de birinci oldu. Maçın hemen ardından Show Tv'de yayınlanan Süreç Film yapımı romantik komedi dizisi Meleklerin Aşkı yine her üç kategoride de ikinci oldu. Atv ve Star Tv maçın karşısına sinema filmi koyarak günü kapattı. Atv'de yayınlanan yabancı sinema filmi Oblivion listede üçüncü oldu. 

Kanal D'nin formatı Gelinim Mutfakta öğlen kuşağında iyi sonuçlar almaya devam ediyor. Format kanala ortalama 12-14 share getiriyor. Sabah kuşağında bayram boyunca yayına devam edeceğini açıklayan 4 Kadın Zamanı da bu kuşakta kanalın uzun zamandır görmediği oranları alıyor. Ancak formatın Müge Anlı'nın karşısında hayatta kalabilmesi için ciddi bir mucize olması gerekiyor. 4 Kadın Zamanı dün sabahki yayınıyla Total'de (tekrarı aslını geçmiş) 4.77 share, AB'de 4.86 share ve 20+ABC1'de ise 6.81 share aldı. 

Sezonda prime timeda rekabetin en zorlu olduğu günlerden biri Perşembe. Yeni sezonda devam dizileri olan Fox Türkiye'de Bizim Aile, Star Tv'de ise Avlu, TRT1'de ise dönem draması Mehmetçik Kut'ül Amare var.  Kanal D, Atv ve Show Tv'nin ise Perşembe için yayın planları henüz netleşmedi. Show Tv geçen sezon Yuvamdaki Düşman'ı perşembe akşamında yayına koyarak şansını denemişti. Dizi altı bölümde iptal edildi. Koliba Film'in hazırladığı ve 46 bölüm yayınlandıktan sonra Kanatsız Kuşlar ile vedalaşan atv ise perşembe akşamında Ay Yapım'ın hazırladığı 8. Gün'ü denemiş ancak o dizi de 10 bölümde iptal edilmişti. 

Atv'nin bu sezon perşembe akşamında TİMS&B'nin hazırladığı Faruk Teber'in kurucu yönetmeni olduğu dönem draması Bir Zamanlar Çukurova'yı perşembe akşamında yayına alarak sezon finaline doğru kan kaybetmeye başlayan Bizim Hikaye'den ve Avlu'dan seyirci çalmayı planlayacağını düşünüyoruz. Kanal D ise yayına hazırladığı Bir Litre Gözyaşı ve Umut Işığım  adındaki dramalarından birini perşembe akşamında deneyebilir. Kısmet... 

Tv8 bu sezonda, Survivor ve O Ses Türkiye gibi formatlarının yanı sıra dizi yayınlama maratonuna yeniden katılıyor. Geçen sezon Star Tv'de vasat izlenme oranları alan Gülse Birsel'in yaratıcısı olduğu sitkom Jet Sosyete'yi transfer etti. Med Yapım'dan da Buğra Gülsoy ve Leyla Lydia Tuğutlu'nun başrollerinde olduğu Kore dizisi My Fair Lady'nin yasal uyarlaması olan Bir Küçük Mutluluk'u aldı. Prime Time'da yeniden dizi yarışına dönen kanal listede bir fark yaratabilecek mi hep birlikte göreceğiz. 

Anlayacağınız televizyonda bu sezon da perşembe akşamının rekabeti oldukça sert ve heyecanlı olacak..BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER