Reyting Analizi: Nefes Nefese çarşambanın en çok izlenen yapımı oldu!

Reyting Analizi: Nefes Nefese çarşambanın en çok izlenen yapımı oldu!
15 ağustos akşamı üçüncü bölümüyle Star Tv ekranına gelen TMC dizisi Nefes Nefese bu hafta da birinciliği bırakmadı. Melisa Şenolsun, Şükrü Özyıldız ve Uğur Yücel'in başrollerini paylaştığı Nefes Nefese, tüm kategorilerdeki liderliğini sürdürdü. Dizi, Tüm Kişiler kategorisinde 4,34 izlenme oranı ve 14,84 izlenme payı, AB kategorisinde 5,16 izlenme oranı ve 18,55 izlenme payı, 20+ABC1 kategorisinde 4,75 izlenme oranı ve 16,07 izlenme payı alarak en çok izlenen yapım oldu.

Kanal D ise pazar günü yayınladığı Çocuklar Duymasın ile Çarşamba akşamında listeden pay almayı planlıyor. Dizi dün akşam yeni sezona, sezon finali yaptığı yerden başladı. Çocuklar Duymasın 10 Haziran'da yayınladığı bölümle 2 bandında izlenme oranı alarak tatile çıkmıştı. Dün akşam yayınlanan yeni bölümünde Total'de 2.91 reyting, 10.26 share; AB'de 2.30 reyting, 11 share alarak dokuzuncu ve 20+ABC1'de 2.61 reyting ve 9.39 share alarak dördüncü oldu.

Fox Türkiye'nin başarılı kuşak programı Yaparsın Aşkım ise Total ve 20+ABC1kategorilerinde ikinci, AB'de ise 2.54 reyting, 9.44 share alarak beşinci oldu. Atv'nin fenomen sabah kuşağı programı Müge Anlı ile Tatlı Sert başlamadan yol almayı hedefleyerek 13 Ağustos'ta yayına giren 4 Kadın Zamanı kanal ortalamalarına bakılınca oldukça başarılı iş çıkarıyor, üstelik henüz sadece üç gündür yayında.. Format kanala uzun zamandır bu kuşakta alamadığı izlenme oranları getirdi. Dün yayınlanan bölüm AB'de 9.32, 20+ABC1 kategorisinde ise 7.84 share aldı. 

Çarşamba akşamlarını 121 bölümdür lider kapatan TRT1'in dönem dizisi Diriliş Ertuğrul ve atv'nin henüz 21 bölüm yayınlanmasına rağmen izlenme rekorları kıran Sen Anlat Karadeniz adlı dizileri Eylül ayında sezon açacaklar ve kartlar yeniden dağıtılacak. Fox Türkiye sezonda da çarşamba akşamlarını Yaparsın Aşkım ile devam ettirecek gibi görünüyor. Show Tv de geçen sezon bu iki güçlü dramanın karşısında Güldür Güldür Show yayınlamıştı yeni bir planı var mı hep birlikte göreceğiz.. 

Eylül ayının üçüncü haftası gibi devam dizilerinin yeni sezonları yayına başlayacak. Görünen o ki ilginç bir sezon geçireceğiz zira geçen sezondan gelen tutmuş dizi sayısı oldukça fazla. Yayınlandıkları günü lider kapatan ya da listede ikincilik alan toplamda 15 devam dizisi var. Kanalların yeni dönemdeki yayın stratejilerini nasıl şekillendireceklerini gözlemek ve rekabeti izlemek heyecanlı olacak..

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER