Showtime, The Weinstein Company'nın yapımcısı olduğu Guantanamo'dan vazgeçti

Showtime, The Weinstein Company'nın yapımcısı olduğu Guantanamo'dan vazgeçti
Showtime, geçtiğimiz yılın mayıs ayında duyurusu yapılan Guantanamo dizisinden vazgeçti. Daniel Voll'un yaratıcısı olduğu projenin yapımcılığını The Weinstein Company üstlenmiş ve sezonunun 10 bölüm sürmesi planlanmıştı. Hatta Oscar ödüllü ünlü yönetmen Oliver Stone'un ilk iki bölümde yönetmenlik yapması bekleniyordu.

Geçtiğimiz sonbaharda TWC'nin kurucularından Harvey Weinstein'la ilgili taciz ve tecavüz skandalının ardından Showtime, kanalın projeye devam etmek istediğini, bu amaçla senaristlerin çalıştığını ama şirket dahil olmaya devam ederse vazgeçeceklerini açıklamıştı. Oliver Stone'dan da konuyla ilgili benzer bir açıklama gelmişti. Deadline'ın haberine göre diziden vazgeçme kararı şirketin Lantern'e olan satışından önce alındı ve TWC'nin projenin dışında kalması durumu henüz çözüme ulaştırılmamıştı.

Dizinin ismini aldığı ünlü hapishane Guantanamo, 11 Eylül'den sonra terör konusuyla alakalı kişilerin kalması veya sorgulanması için açıldı. Ayrıca 780 civarı mahkumun gördüğü muamele pek çok insan hakları organizasyonu tarafından eleştirildi. Obama her ne kadar 2009'da hapishaneyi kapatacağını açıklasa da bunu yapamamıştı, Trump ise açık kalmaya devam edeceğini duyurdu. Hapishane hala 40 mahkumla açık durumda.

Guantanamo'nun başka bir platforma satılıp satılmayacağı şu an için belli değil.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER