Shondaland, Netflix'te yayınlanacak 8 proje üzerinde çalışıyor

Shondaland, Netflix'te yayınlanacak 8 proje üzerinde çalışıyor
Amerikan televizyonunun önemli senarist ve yapımcılarından Shonda Rhimes'ın yapım şirketi Shondaland'in uzun yıllardır çalıştığı ABC'den Netflix'e geçiş yaptığını geçtiğimiz yılın ağustos ayında duyurmuştuk. Ardından bu yılın haziran ayında ilk dizisi için hazırlıklara başladığı haberi gelmişti.

Shondaland'in bunun dışında Netflix'te ekrana gelecek yedi ayrı proje dizi için daha hazırlık yaptığı duyuruldu.

İsimsiz Bridgerton projesi: Julia Quinn'in roman serisinden uyarlama. Scandal'da çalışan Chris Van Dusen uyarlayacak ve showrunner olarak görev alacak. Londra sosyetesindeki evliliklere bakış atacak dizide zenginlik, yalnızlık, seks, acı, eğlence gibi temalar merkezindeki Bridgerton ailesi üzerinden anlatılacak.

The Warmth of Other Suns: Isabel Wilkerson'ın aynı isimli kurgu olmayan 2010'da piyasaya çıkmış ve Pulitzer ödülü alan kitabından uyarlanacak. Beyazları ve siyahları birbirinden ayıran Jim Crow kurallarının olduğu dönemde Afro-Amerikanların daha iyi bir hayat için güneyden kuzeye ve batıya doğru yol alışı anlatılacak. For the People dizisinde de çalışan Anna Deavere Smith uyarlayacak.

Pico & Sepulveda: Hikayesi Kaliforniya'nın Meksika'ya ait olduğu 1840'lı yıllarının dünyasında geçecek olan dizi, ismini Los Angeles'ın aynı isimli bölgesinden alıyor. Emmy ödüllü Janet Leahy projenin yaratıcısı ve baş yapımcısı. Dizide Amerikan güçlerinin bölgeyi kendi topraklarına katmak için sertlik ve savaş dahil yapabilecekleri gözler önüne serilecek.

Reset: My Fight for Inclusion and Lasting Change: Netflix ve Shondaland, Ellen Pao'nun yaşamını ve kariyerini konu alan anı kitabının haklarını aldı. Pao, eski patronuna açtığı davayla medyada geniş yer bulmuş, Silikon Vadisi'ndeki erkek egemen düzenin sarsılmasına ve bir Time's Up hareketinin ortaya çıkmasına katkı sağlamıştı. Projeden sorumlu isimler belli değil.

The Residence: Kate Anderson Brower'ın 2015'te piyasaya çıkan kurgu olmayan kitabına dayanıyor. Beyaz Saray'daki başkanların, ailelerinin ve çalışanların özel hayatları üzerine kurulu. Shondaland'in benzer kurgudaki dizisi Scandal, nisan ayında yedinci sezonuyla final yapmıştı. Dizinin sorumluları belli değil.

• Sunshine Scouts: Kara mizah ve ironin yer aldığı kıyamet sonrası dünyada kurulu bir proje. Jill Alexander'ın yaratıcı ve yürütücü yapımcı olarak görev alacağı yarım saatlik bölümleri olan proje, Shondaland'in ilk komedisi olacak. Kamp için bir araya gelmiş bir grup genç kız, büyük bir felaketin ardından hayatta kalmak için mücadele edecek.

• Hot Chocolate Nutcracker: Belgesel türündeki projede Rhimes'ın Grey's Anatomy'de birlikte çalıştığı Debbie Allen da yer alıyor. Debbie Allen Dance Academy'nin hazırladığı ödüllü klasik bale uyarlaması The Nutcracker'ın perde arkasına bakış atacak. Scandal'dan Oliver Bokelberg yapımcı ve yönetmen olarak görev alacak.

Shondaland'in ABC'de yayınlanan dizileri Grey's Anatomy, Staton 19, How to Get Away With Murder ve For the People gelecek sezonda da yayında olacaklar.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER