Shonda Rhimes, ilk Netflix dizisi için çalışmalara başladı

Shonda Rhimes, ilk Netflix dizisi için çalışmalara başladı
Grey’s Anatomy, Scandal ve How to Get Away with Murder gibi dizilerle bilinen Shonda Rhimes'ın uzun yıllardır dizilerini yayınlayan ABC'den Netflix'e transfer olduğu haberini geçtiğimiz ağustos vermiştik. Ünlü senaristin platformdaki ilk dizisinin detayları belli olmaya başladı.

Rhimes'ın yapım şirketi Shondaland, gazeteci Jessica Pressler‘ın geçtiğimiz mayıs ayında yayınlanan "How Anna Delvey Tricked New York’s Party People" isimli makalesinin haklarını aldı. Anna Delvey adlı genç bir kadının dolandırıcılık hikayesini gerçek olaylara dayanarak anlatacak projeyi Rhimes kaleme alacak. Delvey'in New York'un yüksek sosyetesindeki birçok kişiyi ve finansal kurumu Alman zengin bir varis olarak kandırdığı, zengin hayatını bu sayede finanse ettiği ortaya çıkmıştı. Kendisi şu sıralar kefaletsiz olarak New York'taki Rikers Island hapishanesinde tutuluyor.

The New York Magazine'deki makalenin yanında Vanity Fair'de çıkan Rachel DeLoache Williams'ın makalesi de son dönemde gündeme gelen bir diğer yazı oldu. Hatta makaleye ve Delvey'e dayanacak yeni bir filmde Jennifer Lawrence ve Margot Robbie'nin başrol olabileceği iddialar arasına yer aldı.

Shonda Rhimes, Netflix'e transfer olsa da ABC'de yayınlanan dizileri Grey’s Anatomy, For the People, Station 19 ve How to Get Away with Murder yayın hayatları boyunca kanalda kalacak.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER