TRT World Araştırma Merkezi’nin hazırladığı 15 Temmuz kitabı 5 dilde yayınlandı!

TRT World Araştırma Merkezi’nin hazırladığı 15 Temmuz kitabı 5 dilde yayınlandı!
15 Temmuz darbe girişiminin iç ve dış dinamiklerini ele alan “History and Memory: TRT World in the Face of July 15 Coup” adlı kitap, 15 Temmuz’un ikinci yıl dönümünde Türkçe’nin yanı sıra İngilizce, Arapça, Almanca ve Rusça yayımlanıyor.

TRT World bünyesinde faaliyetlerini sürdüren araştırma merkezi “TRT World Research Centre’nin geçtiğimiz yıl hazırladığı ve editörlüğünü ünlü tarihçi Halil Berktay’ın kitap iki bölümden oluşuyor.

“History: What Actually Happened” adlı ilk bölümde darbe girişiminin öncesi, 15 Temmuz gecesi yaşananlar, darbe girişimindeki kilit figürler ile darbeyi önlemeye öncülük eden aktörlerin üzerinde dururken; FETÖ’nün yıllar içinde devlet için stratejik olan makamlara nasıl gizlice sızdığını ve Fethullah Gülen’in darbeyi ne şekilde yönettiğini ele alıyor.

‘Memory: July 15 from the Eyes of TRT World Employee’ adlı ikinci kısımda, 15 Temmuz gecesi ve ertesi sabah, TRT World çalışanlarının hem tanık hem de hedef olarak bizzat yaşadıklarını anlatıyor.

TRT World Araştırma Merkezi imzası taşıyan ve başarısız darbe girişimi üzerine detaylı bir fotoğraf sunan bu çalışma, 15 Temmuz’u tüm dünyaya anlatan, İngilizce hazırlanmış en kapsamlı kitap olma özelliğini taşıyor.

TRT World Araştırma Merkezi, 15 Temmuz’un ikinci yıl dönümünde kitabı daha fazla okuyucu için erişilebilir kılmak adına Türkçe, İngilizce, Arapça, Almanca ve Rusça versiyonlarını web sitesinde yayınladı.

Kitabın tamamına aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz;
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER