Game of Thrones'un uzatısının çekimleri Ekim ayında başlayabilir

Game of Thrones'un uzatısının çekimleri Ekim ayında başlayabilir
Game of Thrones'un uzantısının yapım aşaması beklediğimizden de daha hızlı ilerleyebilir.

Geçtiğimiz ayın başında HBO'nun dizinin ilk uzantısı için pilot bölüm onayı verdiği haberini almıştık. Belfast Telegraph'ın haberine göre uzantının çekimleri ekim ayında Belfast'ta başlayacak. Haberde Game of Thrones'un ana stüdyosu The Paint Hall'daki çalışanlara sonraki projelerinin ana dizideki olayların 1000 yıl öncesinde geçeceğinin bildirildiği de yer alıyor.

George R.R. Martin'in kitap serisinden uyarlanan Game of Thrones'un muhtemel uzantısı da dizideki olayların çok öncesinde geçecek ve Westeros’un gizemli tarihini konu alacak. Dizi, Kahramanlar Çağı’nda başlayıp Westeros’un 'en karanlık saati'ne geçilmesini kronolojik bir şekilde işleyecek. Bahsi geçen dönem nedeniyle Stark Hanesi'nin kurucusu Bran the Builder'ın ve Lannister Hanesi'nin kurucusu Lann the Clever'ın projede yer alma ihtimali bulunuyor. Duvar'ın yapımına sebep olan Ak Yürüyenler savaşı ve bir jenerasyon boyunca devam eden uzun kış da yer alma ihtimali olan durumlardan.

Henüz ismi belli olmayan projeyi Jane Goldman (Kingsman: The Secret Service, Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children) yazacak; George R.R. Martin de ona destek olacak. Kanal, pilot bölümün ardından projeye onay verip vermeyeceğine karar verecek. Max Borenstein, Brian Helgeland, Carly Wray ve Bryan Cogman'in üstlendiği diğer dört uzantıdan ise şimdilik haber yok.

Çekimleri tamamlanan Game of Thrones yeni sezonuyla 2019 yılında ekranlarda olacak.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER