The Terror dizisi ikinci sezon onayını aldı

The Terror dizisi ikinci sezon onayını aldı
Amerika'da kablolu yayın yapan AMC'de ekrana gelen The Terror dizisi ikinci sezon onayını aldı. Yapımcılığını Ridley Scott'ın üstlendiği dizinin 10 bölüm süren ilk sezonu nisan ayında tamamlanmıştı.

Dan Simmons'ın 2007 yılında yayımlanan aynı isimdeki kitabına dayanan dizi bir antoloji projesi olarak ekrana geldi. The Terror'ün ilk sezonu 1847 yılında Northwest Gemisi gizemli bir yırtıcı tarafından saldırıya uğrayınca Kraliyet Deniz Kuvvetleri'nin bu durumu araştırması üzerine kurulu. Dizide onların hayatta kalma mücadelesi anlatılıyor.

Yeni sezonda hikaye 2. Dünya Savaşı zamanlarında geçecek. Savaş zamanı Güney Kaliforniya'daki kamplarda tutulan veya Pasifik'te yaşayan Japon-Amerikan topluluğunu avlayan bir hayaletin hikayesi anlatılacak. Alexander Woo (True Blood) da dizinin yeni yürütücü yapımcısı olacak.

Projede Ridley Scott'ın yanı sıra David W. Zucker, Alexandra Milchan, Scott Lambert gibi isimler de yapımcılık görevi üstlendi. Jared Harris, Tobias Menzies, Paul Ready, Adam Nagaitis, Ian Hart ve Ciarán Hinds gibi isimler ilk sezon kadrosunda yer aldı.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER