David Morrisey, Good Omens'in kadrosuna dahil oldu

David Morrisey, Good Omens'in kadrosuna dahil oldu
Amazon'un yeni dizisi Good Omens'in kadrosu genişlemeye devam ediyor. Ülkemizde Kıyamet Gösterisi ismiyle raflarda yerini alan, Neil Gaiman ve Terry Pratchett‘ın yazdığı Good Omens kitabının uyarlamasına son olarak David Morrisey katıldı.

Başrollerinde Michael Sheen'in (Masters of Sex) ve David Tennant'ın (Doctor Who, Jessica Jones, Broadchurch) yer aldığı projenin kadrosunda Jon Hamm, Mireille Enos, Nick Offerman, Yusuf Gatewood, Anna Maxwell Martin ve Lourdes Faberas gibi isimler de yer alıyor.

İlk sezonu 6 bölüm sürecek dizinin 2019 yılında yayına girmesi planlanıyor ve projenin ortak yapımcılarından birisi de BBC. Good Omens, birçok fantastik karakterin yer aldığı kıyamet hikayelerinden biri olma özelliğini taşıyor.

Konus ise kısaca şöyle: 11 yıl önce Şeytan'ın bir oğlu doğmuştur ancak bebekler karışmıştır; şimdi de kayıptır. Cennet ve Cehennem arasında bir savaş başlamak üzeredir ama insan türünden hoşlandıkları için onlara yardım etmeye karar verirler. Bir melek olan Aziraphale (Sheen) ve şeytan olan Crowley (Tennant) da dizinin merkezindeki savaşı istemeyen iki karakteri oluşturuyorlar.

The Walking Dead dizisiyle bilinen Morrissey, Morbilli gemisinin kaptanı Vincent'i canlandıracak. Aktörün diziye dahil olduğu yönetmen Douglas Mackinnon tarafından duyuruldu. Neil Gaiman da Mackinnon'ın tweetini kullandı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER