Keshet International ve HBO, iki yeni drama dizisi hazırlıyor

Keshet International ve HBO, iki yeni drama dizisi hazırlıyor
İsrail merkezli yapım şirketi Keshet International ve HBO kanalı iki yeni proje için iş birliği yaptılar.

Bunlardan ilki Ronen Bergman'ın Rise and Kill First isimli kitabından uyarlama olacak. İsrail'in 1948'deki kuruluşundan beri istihbarat birimlerinin gerçekleştirdiği suikastlar anlatılacak ve her sezonun farklı bir görevi konu alması beklenen projenin çekimleri İsrail'de gerçekleştirilecek. Dili ise İngilizce olacak.

Araştırmacı muhabir olan Bergman, kitabı eski İsrail başbakanları da dahil olmak üzere 100'den fazla röportajın ardından kaleme aldı. Dizinin sloganı "Eğer birisi öldürmek için geliyorsa ayağa kalk ve önce sen onu öldür."

Diğer proje ise Şebnem Baran'ın Raninitv için kaleme aldığı Drama Summit West yazısında da bahsettiği Hugai Levi dizisi.

2014'te Gazze'de yaşanan olaylara dayanan dizinin ekibinde Joseph Cedar, Tawfik Abu Wael ve Noah Stollman de yer alıyor. Sezonu 10 bölüm sürecek, Cedar ve Abu Wael yönetmenliğini üstlenecek. Movie Plus'un yapımcılığını üstlendiği dramada üç Yahudi gencin Hamaslı militanlar tarafından kaçırılmasıyla birlikte İsrailli askerlerin Gazze'ye girişi ve sonrasında yaşananlar anlatılacak. Çekimler İsrail'de yapılacak ve dizide İbranice dili de kendisine yer bulacak.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER