ABC, Roseanne dizisini iptal etme kararı aldı

ABC, Roseanne dizisini iptal etme kararı aldı
ABC kanalı hit komedisi Roseanne'i iptal etme kararı aldı.

Dokuz sezonluk yayın hayatını 1997'de tamamladıktan sonra 10. sezonuyla geçtiğimiz mart ayında geri dönen proje, elde ettiği reyting oranıyla sezonun en çok izlenen dizisi olmuştu. Ancak dizinin başrolü Roseanne Barr'ın çeşitli açıklamaları nedeniyle zaman zaman başı ağrıyan kanal, aldığı kararla diziye verdiği 11. sezon onayını geri aldı. Sonbaharda 13 bölümlük sezonuyla dönmesi beklenen dizi böylece rafa kalktı.

ABC'nin kararı almasına sebep olan son olay ise Barr'ın birkaç saat önce attığı tweet. Barr, Obama'nın eski danışmanı Valerie Jarrett hakkında "Müslüman Kardeşler (Muslim Brotherhood) ve Planet of the Apes'in bebeği olmuş = VJ" yazdığı ırkçı bir tweet attı. Gelen tepkiler üzerine özür dileyen aktris pek çok tepki aldı, bu isimlerin arasında dizinin ekibindeki isimler de yer aldı.

ABC kanalının başkanı Channing Dungey yaptığı açıklamada "Roseanne'in Twitter açıklaması tiksindirici, çirkin ve değerlerimize uymuyor. Onun dizisini iptal etme kararı aldık," ifadelerine yer verdi.

Kanalın kararından önce dizinin yapımcılarından Wanda Skyes, gelecek sezonda yer almayacağını duyurmuştu. Birkaç gün önce de dizinin yürütücülerinden Whitney Cummings programının doluluğunu gerekçe göstererek ayrılık kararı almıştı.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER