TRT Çocuk Türk masal kahramanlarını çocuklar ile tanıştırmaya hazırlanıyor!

TRT Çocuk Türk masal kahramanlarını çocuklar ile tanıştırmaya hazırlanıyor!
Türkiye’nin en çok izlenen çocuk kanalı TRT Çocuk, Türk Masalları’nı kahramanlarını çocuklar ile tanıştırmak için Kaf Dağı Masalları’nı ekranlara getiriyor. UNESCO Dünya Mirası kapsamında Meddah Yusuf Duru’nun derlemeleri ile yayınlanacak yapımda çocuklar Türk Masalları’nı öğrenme imkânı yakalayacak.

“Masallar geçmişi değil geleceği inşa eder” sloganı ile Türk Masalları’nı ön plana çıkarmayı amaçlayan TRT Çocuk, her gün yayınlanacak yeni bölümler ile birbirinden farklı Türk masalları ve kahramanlarını izleyiciler ile buluşturacak.

Paylaşma kültürü, hoşgörü, sevgi, kahramanlık ve cesaret temalarının öne çıktığı Kaf Dağı Masalları çizgi dizisi ile izleyiciler, Şamdan Kız, Kediler Sultanı, Rüzgar Dev, Yedi Başlı Dev, Gülen Ayva, Ağlayan Nar, Hırsız Tahir ve Cesur Prenses gibi daha önce bilinmeyen karakterlerin hikayelerine tanıklık edecekler.

Türk mitolojisine göre düşleri simgeleyen kızıl elmayı bulmak için izleyicileri maceraya davet eden ve hayal dünyasını harekete geçiren Kaf Dağı Masalları Cumartesi gününden itibaren her gün saat 21:20’de TRT Çocuk ekranlarında yayınlanacak.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER