Metin Akdülger'in de rol aldığı Mon Tissu Préféré filmi 71. Cannes Film Festivali'nde!

Metin Akdülger'in de rol aldığı Mon Tissu Préféré filmi 71. Cannes Film Festivali'nde!
Gaya Jiji yönetmenliğinde Fransa, Almanya, Türkiye ortak yapımı film "Mon Tissu Préféré" filmi 71. Cannes Film Festivali Un Certain Regard (Belirli Bir Bakış) bölümüne seçildi. Filmde, başarılı oyuncu Metin Akdülger yer alıyor.

Şahsiyet, Muhteşem Yüzyıl, MedCezir gibi başarılı projelerden tanıdığımız Akdülger, 8-19 Mayıs 2018 tarihlerinde gerçekleşecek festivalde Nuri Bilge Ceylan'ın Ahlat Ağacı filminin yanı sıra Türkiye'yi temsil edecek isimlerden.Film Hakkında; Mon Tissu Préféré (My Favourite Fabric)

Suriye’nin başkenti Şam'ın 2011 yılında geçen film, 25 yaşında monoton hayatından boğulan Nahla’nın hikayesini konu alıyor.

ABD'de yaşayan Suriyeli göçmen Samir'in anlaşmalı evlilik teklifi Nahla için yeni bir hayat umudu doğurur ancak beklenmedik bir şekilde Samir, Nahla’nın kız kardeşi Myriam'ı evlenmek için seçer.

Samir'in reddini takiben Nahla yeni komşusu Madame Jiji ile bir dostluk kurar. Bu gizemli kadının bir genelevi olduğunu keşfeder. Bu ortamdan etkilenen Nahla, kendini yeniden keşfeder.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER