Claire Foy'un The Crown'da yaşadığı ücret eşitsizliği sorunu çözülüyor

Claire Foy'un The Crown'da yaşadığı ücret eşitsizliği sorunu çözülüyor
Netflix'in II. Elizabeth'in hayatını anlatan dizisi The Crown'da yaşanan ücret sorunu konusunda yeni bir gelişme var. Mart ayında dizinin ilk iki sezonunda Kraliçe Elizabeth'i oynayan Claire Foy'un Prens Philip'i canlandıran Matt Smith'ten daha az ücret aldığı ortaya çıkmıştı.

Yapımcı Suzanne Mackie'nin bir konferansta açıkladığı durum ortaya çıktıktan sonra Smith'in Doctor Who'nun da katkısıyla daha tanınır olması sebebiyle daha fazla ücret aldığı belirtilmişti. Ancak yine de dizinin merkezindeki karakteri canlandıran ismin daha az ücret alması tepki çekmişti.

Daily Mail'in haberine göre aradaki sorunu çözme konusunda ekstra ödemeye gidilme kararı alındı ve Claire Foy'a 200,000 £'lik ödeme yapıldı. Ödeme bölüm başı 10.000 sterlin üzerinden düşünüldü. Claire Foy'un bölüm başı 29,000 £ aldığı biliniyor ancak Matt Smith'in diziden aldığı ücret şimdiye kadar açıklanmadı.

The Crown'ın gelecek iki sezonunda karakterleri yeni oyuncular canlandıracak. Kraliçe Elizabeth rolünü Olivia Colman, Prens Philip'i Tobias Menzies, Prenses Margaret'ı da Helena Bonham Carter devralıyor.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER