BBC ve Netflix'ten yeni bir drama geliyor: Black Earth Rising

BBC ve Netflix'ten yeni bir drama geliyor: Black Earth Rising
BBC ve Netflix'ten ortak yapım bir dizi daha geliyor.

Black Earth Rising isimli yeni dramanın başrolünde John Goodman (Roseanne) ve Michaela Coel (Chewing Gum) yer alacak. Dizinin kadrosunda Noma Dumezweni (Harry Potter & the Cursed Child), Harriet Walter (The Crown, Downton Abbey), Tamara Tunie (Law & Order: Special Victims Unit), Lucian Msamati (Taboo) ve Abena Ayivor (A United Kingdom) gibi isimler de bulunuyor.

Dramanın hikayesi İngiltere, Avrupa, Afrika ve Amerika'da geçecek. Kate Ashby (Coel) küçük bir kızken 1994'te Rwanda'da gerçekleşen ve yüz binlerce insanın ölümüne sebep olan malum katliamdan kurtulmuştur. Ardından uluslararası suç hukukunda uzman Eve Ashby (Walter) tarafından evlat edinir. İngiltere'de yetişen Kate, 20'lerin sonundadır ve Michael Ennis'ın (Goodman) yönettiği hukuk biriminde araştırmacı olarak çalışmaktadır. Michael ve Eve, bir Afrikalı milis lideriyle ilgili Uluslararası Suç Mahkemesi'nin alanına giren bir davayı aldıklarında hayatları alt üst olur.

Yeni dizinin sezonu sekiz bölüm sürecek. Yapımcılığını Drama Republic şirketi, senaristliğini BAFTA ödüllü Hugo Blick (The Honourable Woman, The Shadow Line) üstlenecek.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER