Hakan Boyav ve Ali Nuri Türkoğlu, Başakşehir İbn Haldun Üniversitesi’ne konuk oldu!

Hakan Boyav ve Ali Nuri Türkoğlu, Başakşehir İbn Haldun Üniversitesi’ne konuk oldu!
TRT1’in sevilen dönem dizisi Payitaht Abdülhamid’in iki önemli oyuncusu Hakan Boyav ve Ali Nuri Türkoğlu geçtiğimiz gün Başakşehir İbn Haldun Üniversitesi’nin düzenlediği “Bahar Şenlikleri’nin konuğu oldular.
 
Hukuk, Medya İletişimi, Sosyoloji, Psikoloji, Siyaset Bilimi, Uluslararası İlişkiler, Tarih, Felsefe, Diller Okulu, İktisat  ve İşletme branşlarında İngilizce, Arapça ve Türkçe eğitim veren Butik Üniversite olarak kurulan, yurt içi ve yurt dışından eğitim gören öğrencilerine yüzde yüz burs olanağı tanıyan İbn Haldun Üniversitesi’nin ilk’i düzenlenen ‘Bahar Şenlikleri’ Payitaht Abdülhamid oyuncularına kapılarını açtı...
 
Gerçekleşen söyleşide, öğrenciler büyük ilgiyle izledikleri dizinin sevilen iki oyuncusunu karşılarında görünce soruların ardı arkası kesilmedi. Yabancı ülkelerden eğitim görmeye gelen öğrencilerin büyük bir beğeniyle hem kendilerinin hem de ailelerinin izledikleri diziyi överek bahsetmeleri ve teşekkür etmelerinin yanı sıra oyuncular Hakan Boyav ve Ali Nuri Türkoğlu kariyerlerine dair gelen tüm soruları içtenlikle yanıtladılar.
 
Öğrencilerden sıkıştıran sorular…
Karakterleri üzerine sorular soran öğrencilerin en çok dikkatini çeken, Hakan Boyav’ın Mahmud Paşa karakterinin tavuk butlarını yerken kilo alıp almadığı sorusuna;  “Ee biraz kilo aldım. Bir keresinde birkaç çekim yapmıştık. 8 tane but yemek zorunda kalmıştım. Benim için güç bir sahne oldu tabii!” sözü kahkahalara neden olurken; Ali Nuri Türkoğlu’na da karakteri Emanuel Karaso’yu gerçekten sevip sevmediği soruldu. Türkoğlu ise bu soruya; “Ben oyuncu olarak oynadığım karakterleri çok seviyorum. Emanuel Karaso da bunlardan biri. Karaso'yu seviyorum” cevabını verdi.  
 
“Hem Tiyatro çalışmanız için hem de kısa filmleriniz için hazırız!”
Oyunculardan Tiyatro ve Sinema Kulübü için hem danışmanlık hem de kısa filmlerinde oynatma sözleri alan öğrencilere, Ali Nuri Türkoğlu, ‘Her daim yanınızdayım” derken, Hakan Boyav ise; “Bizimle birlikte bütün Payitaht ekibimiz kaliteli, düzgün ve öğrencileri destekleyen çok özel oyunculardan oluşuyor. Oyunlarınızın genel provasını izlerim. Kısa filmlerinizde hem ben hem de ekibimdeki arkadaşlarım bu desteği size vermekten mutluluk duyarız” dedi. 


 
Tiyatro ve televizyon konusunda seçim yapacak olsalar hangisini seçecekleri sorusu yöneltilen iki oyuncu şu cevapları verdiler:
 
Hakan Boyav: Ben akademik eğitimden yanayım!
31 yıl Devlet Tiyatrosu’nun kadrolu oyunculuğunun ardından emekli olan Boyav, “Ben her zaman derim, akademik eğitim şart! Televizyonda defalarca çekim yapsanız da onu bir şekilde montaj masasında kurtarabilirsiniz. Ama tiyatroyu montaj masasında kurtaramazsınız.”
 
Ali Nuri Türkoğlu: “Tiyatroda karavana atamazsınız”
Kendisi tiyatroda ustasının Tevfik Gelenbe olduğunu ve alaylı olarak tiyatroya yıllarca devam ettiğini söyleyen Türkoğlu, “Tiyatroda eğitim elbette ki çok önemli. Hakan ağabeye katılıyorum. Ancak bunun akademinin yanı sıra alaylı olarak çıraklıktan ustalığa gittiğine de inanıyorum. Benim ustam mesela rahmetli Tevfik Gelenbe idi. Ve bizim için ustaların dedikleri her zaman eğitimdi. Ve tek gerçekti. Mesela az önce ok ile atış yaptım. İlkinde karavana attım sonra hedefi vurdum. Tiyatroda oynadığınızda karavana atamazsınız” dedi.
 
İki oyuncuya söyleşi sonrasında okul tarafından plaket, çiçek ve hediyeler takdim edilirken, öğrencilerle bol bol fotoğraf çektiren Hakan Boyav ve Ali Nuri Türkoğlu, bu söyleşi için öğrencilere ve okul yönetimine teşekkürlerini ilettiler. BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER