HBO'nun yeni korku dizisi Lovecraft Country'nin kadın başrolü belli oldu

HBO'nun yeni korku dizisi Lovecraft Country'nin kadın başrolü belli oldu
HBO kanalının Lovecraft Country isminde yeni bir korku dizisine onay verdiğini geçtiğimiz yılın Mayıs ayında duyurmuştuk. Yeni dizinin kadın başrolü belli oldu. Jurnee Smollett-Bell, Matt Ruff‘un aynı isimli kitabından uyarlanan dizinin kadrosuna katıldı.

Diziyi romandan uyarlayacak kişi Key and Peele dizisi ve Get Out filmiyle bilinen Jordan Peele. Projenin yapımcı kadrosunda J.J. Abrams ve Misha Green de bulunuyor. Hatta Green, Smollett-Bell'in yer aldığı ve iki sezon süren Undergorund dizisinin yaratıcılarından birisi. Aktris, HBO dizilerinden True Blood'ın son iki sezonunda da oynamıştı.

Lovecraft Country, 25 yaşındaki Atticus Black isimli bir gencin başından geçenlerin hikayesini anlatacak. 1950'lerin Amerika'sında Atticus, arkadaşı Letitia ve George Amca ile birlikte kayıp babasını bulmak için bir yolculuğa çıkacak. Ancak bu uzun yolculuk sırasında ırkçılığa maruz kalmamak için kendilerini korumaları da gerekecek. Oyuncu, bahsi geçen Letitia “Leti” Dandridge karakterini canlandıracak.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER