Game of Thrones serisinin yeni kitabı bu yıl da çıkmıyor

Game of Thrones serisinin yeni kitabı bu yıl da çıkmıyor
Game of Thrones'un gelecek sezonunun 2019'a kalmasının ardından yeni kitabından da erteleme haberi geldi. Serinin yazarı George R.R. Martin, The Winds of Winter'ın bu yıl çıkmayacağını duyurdu..

Yazarın açıklaması Targaryen ailesinin tarihini anlatan yeni hikayesi Fire and Blood'ın çıkış tarihinin duyurusuyla birlikte geldi. Buna göre 989 sayfalık uzun hikaye Amerika'da 20 Kasım'da piyasaya çıkacak.

Martin açıklamasında "Hayır, kış gelmiyor... en azından 2018'de. The Winds of Winter'ı beklemeye devam edeceksiniz. Ancak bu yıl Westeros'a geri dönüyorsunuz. Bense The Winds of Winter'a dönüyorum." ifadelerine yer verdi.

Game of Thrones'un roman serisinin son kitabı 2011 yılında, dizinin ilk sezonuyla birlikte yayınlanmıştı. Yazar sonrasındaki yıllarda HBO dizisini, acele etmek istemediğini, diğer kitaplarla ilgili çalışmalarını ve projelerini gerekçe göstererek kitabı yazma sürecinin yavaş ilerlediğini belirtti.

Martin'in Nightflyers isimli hikayesi Syfy için dizi olarak hazırlanıyor. Ayrıca Martin, Game of Thrones'un uzantısı olarak hazırlanması gündemde olan beş projeyle yakından ilgileniyor. Yazarın yeni yayınlanacak hikayesi Fire and Blood'ın hikayesi orijinal serinin 300 yıl öncesinde geçmekte ve kapağı da yayınlandı.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER