George R.R. Martin'in Nightflyers hikayesi sonbaharda ekranlarda

George R.R. Martin'in Nightflyers hikayesi sonbaharda ekranlarda
Game of Thrones'un yazarı olarak tanınan George R.R. Martin'in yazdığı doğaüstü gerilim hikayesi Nightflyers'ın dizi uyarlamasının Syfy kanalı için hazırlanmaya başlandığı birkaç ay önce duyurulmuştu. Diziden yayınlanan yeni ilk bakış videosuyla sonbaharda ekrana geleceği duyuruldu.

Yeni dizinin senaryosu Jeff Buhler tarafından yazıldı ve yapımcılığını Universal Cable Productions üstlendi. Gelecekte geçen hikaye, yeryüzünün yok olmak üzere olduğu bir zamanda geçiyor. The Nightflyer isimli oldukça donanımlı bir gemiyle uzayda yolculuk yapan bir araştırma ekibinin yolu gizemli bir uzaylı aracıyla kesişiyor ve bu araç, görünen o ki insanlığın kurtuluşu için bir anahtar olabilir. Ancak aynı zamanda bu geminin yapay zekası ve hiç görmedikleri kaptanı onları uzayın korku dolu karanlığına da çekebilir. 

Game of Thrones’un yazarı George R. R. Martin'in romanından uyarlanan Nightflyers gelecekte, Dünya'nın sonuna yaklaşıldığı bir dönemde geçiyor. Bir grup bilim adamı, evrendeki en gelişmiş uzay gemisi Nightflyer ile kurtuluşun anahtarı olduğunu düşündükleri bir uzay aracının peşine düşüyor. Ne var ki bir süre sonra geminin yapay zekasının ve hiç görmedikleri kaptanın onları uzayın korkunç ve ölümcül derinliklerine sürüklemeye çalıştığını fark ediyorlar.  

Gretchen Mol’un (Broadwalk Empire) Dr. Agatha Matheson karakterini canlandırdığı dizide, Karl D’Branin rolünde Eoin Macken (The Night Shift), Roy Eris rolünde ise David Ajala (Fast & Furious 6)  yer alıyor. Dizinin başrol kadrosundaki diğer isimler arasında ise Sam Strike (EastEnders), Maya Eshet (Teen Wolf), Angus Sampson (Fargo), Jodie Turner-Smith (The Last Ship) ve Brían F. O'Byrne (Million Dollar Baby) bulunuyor.

Nightflyers, ABD dışında tüm dünyada aynı anda sadece Netflix’te yayınlanacak.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER