Westworld illüstratörü Berkay Dağlar HBO'ya konuk oldu

Westworld illüstratörü Berkay Dağlar HBO'ya konuk oldu
HBO'nun hit dizisi Westworld, ikinci sezonuyla ekranda olmak için gün saymaya devam ediyor. Dizinin illüstrasyon serisinin Berkay Dağlar'a emanet olduğunun haberini vermiştik. Sezon öncesi her gün, sezon başladıktan sonra her hafta yeni bir illüstrasyon sosyal medyada olacak. Açılışını Dolores ile yapan 'Host Portraits' isimli seri ikinci gününe Maeve ile devam etti.

Berkay Dağlar ise HBO'nun içerik koordinatörü Olivia Armstorng'a konuk olarak sorularını cevaplandırdı.

HBO: Bize kreatif geçmişinizden bahseder misiniz? Ne zaman kendinizi sanatçı olarak tamamladınız?
Berkay Dağlar: Küçüklüğümden beri çizim yapıyorum. Lisede eğlence sektörüne, özellikle sinemaya odaklanmaya başladım. Üniversitedeyken illüstrasyon stilimi sevdiğim filmlerle ve dizilerle birleştirmek istedim ve kendi posterlerimi yaratmaya başladım. Filmleri ve dizileri kendi bakış açımla filtrelediğimde heyecanımı ve fandomluğumu ifade ettiğimi fark ettiğim an kendimi gerçekten sanatçı olarak tanımladım.

HBO: Westworld'ü izlemeye neden başladınız? İllüstrayonlarınızda size ilham veren ne oldu?
Berkay Dağlar: Jonathan Nolan, Lisa Joy ve J.J. Abrams'ın aynı isimli 1973 yapımı filmi ele alışları ve tamamıyla yeni bir hikaye yaratışları beni gerçekten heyecanlandırdı. Kadrosu da başından beri kendisine çekti, özellikle de Dr. Ford olarak Anthony Hopkins.

HBO: Çalışmalarınızda dizideki hangi temaları aktarmayı denediniz?
Berkay Dağlar: Konakların masumiyeti, şiddet ve başkaldırma etrafındaki vahşi iç güdüleri göstermeye çalıştım. Kendi varlıklarının ve etraflarındaki gerçek dünyanın farkına varmalarını harika buluyorum.

HBO: İkinci sezonla ilgili en çok ne konuda heyecanlısınız?
Berkay Dağlar: Bence ikinci sezon daha şiddetli ve kışkırtıcı. O yüzden yeni çalışmalarında iki tür arasındaki savaşı yansıtmak için daha karanlık, kontrast renkleri kullanmayı planlıyorum. Konakların dünyanın dışını nasıl etkileyeceğini görmek için heyecanlıyım. Fragmanda Dolores'i modern şehirde görmek karakterlerin nasıl gelişeceği ve her şeyin nereye varacağını görmek bakımından beni heyecanlandırdı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER