Amazon, Kaddafi dizisi için görüşmelere başladı: Sandstorm

Amazon, Kaddafi dizisi için görüşmelere başladı: Sandstorm

Online yayın platformu Amazon, Libya'nın ünlü devrik lideri Muammer Kaddafi'nin hayatını anlatan Sandstorm isimli yeni bir dizi için görüşmelere başladı. 29 yaşında bir darbeyle yönetimi ele geçiren Kaddafi, 2011'de ülkesinin insanlarının elinde can vermişti.

Carter Harris (Bloodline) yeni diziyi yazacak, Mohammed Diab (Clash) yönetecek. Anonymous Content ve O3 Productions'in yapımcısı olduğu dizi, Narcos ve Pablo Escobar misali gerçeklere dayalı bir yapım olacak; Kaddafi döneminde Libya'nın geçirdiği değişimi konu alacak.

Muammer Kaddafi, keçilere bakıcılık yapan bir Bedevinin meteliksiz oğlu olmaktan Kral İdris'i deviren genç bir lider olmaya yükselmişti. Petrol zengini ülkelerle ilişkileri yeniden düzenleyen Kaddafi, CIA, KGB veya endüstri dünyasının önemli isimleri tarafından başta takdir edilse de zamanla pek çok kişinin sırtını döndüğü birisi oldu. 1988'de gerçekleşen Pan AM uçuşundaki bombalamanın arkasında olduğu düşünülen ünlü liderin birçok kişinin ortadan kaybolmasından, ölmesinden veya işkence görmesinden sorumlu olduğu düşünülüyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER