Stephen King'in Mahşer romanı dizi oluyor!

Stephen King'in Mahşer romanı dizi oluyor!
Stephen King romanlarının ekran yolculuğu devam ediyor. Yazarın kitaplarından Mr. Mercedes'in dizi uyarlaması birkaç ay önce ekrana gelmiş ve ikinci sezon onayı almıştı. The Mist dizisi ise başarısız bir yayın hayatının ardından iptal oldu. Stephen King'in romanlarından uyarlanan Castle Rock'ın ve Kara Kule'nin dördüncü kitabından uyarlanacak yeni dizilerin hazırlıkları ise devam ediyor.

Şimdi de sıra Mahşer (The Stand) romanına geldi. Daha önce film olması planlanan roman, CBS'in online yayın platformu CBS All Access için dizi olarak uyarlanacak. Mini dizi olması planlanan projenin sezonu 10 bölüm sürecek ve Josh Boone uyarlayacak. Kitabın genel konusu şöyle:

"Biyolojik denemeler yapılan bir kuruluştan kaçan biri, kısa süre sonra domino etkisiyle insanların yüzde doksan dokuzunu yok edecek mutasyona uğramış ölümcül bir grip mikrobunu yaymaya başlar. Hayatta kalmayı başaran korku ve şaşkınlık içindeki bir avuç insan kendilerini kurtaracak bir lider arayışı içine girer. Ve iki aday ortaya çıkar… Colorado’da bir halkevi kurmakta ısrar eden 108 yaşındaki hayırsever rahibe Abagail ve kötülükten başka bir şey düşünmeyen, kargaşadan mutlu olan şiddet yanlısı 'kötü adam' Randall Flagg…

Yalnızca düşlerde var olabileceğini sandığımız karanlık bir hikâye…"


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER