MipTV: Starz kanalı üç yeni uluslararası dizinin haklarını aldığını duyurdu

MipTV: Starz kanalı üç yeni uluslararası dizinin haklarını aldığını duyurdu
La Zona (The Zone)
Amerika'nın kablolu kanallarından Starz, Cannes'da düzenlenmeye devam eden MipTV'de üç yeni uluslararası dizisinin yayın hakkını aldı: İspanya'dan La Zona, İtalyan suç draması Rocco Schiavone ve Alman dönem dizisi Maximilian and Marie de Bourgogne.

La Zona (The Zone)

Telefonica kanalının dizisi Fukushima benzeri bir felaketin ardından yaşananları ve gerçekleşen korkunç ölümleri konu alıyor.

Rocco Schiavone

20 bölüm süren Rai 2 kanalının dizisi, kanalın share ortalamasının iki katını elde etmesiyle öne çıkmıştı. Antonio Manzini'nin yazdığı romandan uyarlama yapım, aynı isimli polis müdürünü konu alıyor. Alp bölgesine sürülen karakter, aksi ve eleştirel olmasıyla biliniyor.

Maximilian and Marie de Bourgogne

Avusturya-Alman ortak yapımı dönem dizisinin hikayesi 15. yüzyılda geçiyor. Burgundy Dükü savaşta ölünce tek varisi olan kızı Mary erkeklerin baskın olduğu bir ortamda başa geçiyor. Avrupa'nın en zengin varisi olan Mary'ye pek çok talip çıkıyor. Bunlardan birisi Mary'nin korumaya çalıştığı Gent'i sıkıştıran Fransız Kralı Louis XI'in zayıf oğlu Charles, diğeri de babasının Mary ile evliliğe zorladığı genç Avusturyalı arşidük Maximilian of Habsburg'dur.

Alman şirket Beta Film, kanalın aldığı dizilerin dağıtımını üstleniyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER