MipTV: TMG, Gülün Adı'nın dizi uyarlaması için yeni anlaşmalar duyurdu

MipTV: TMG, Gülün Adı'nın dizi uyarlaması için yeni anlaşmalar duyurdu
John Turturro
Tele München Group (TMG), dünya genelindeki lider dağıtımcılarla The Name of the Rose (Gülün Adı) için yeni anlaşmalar yaptığını duyurdu. Umberto Eco'nun aynı isimli popüler romanından uyarlanan dizinin duyurusu geçtiğimiz şubat ayında yapılmıştı. 19 haftalık çekimlerini İtalya'da devam eden dizinin kadrosunda John Turturro (The Night Of), Michael Emerson (Lost, Person of Interest), Rupert Everett (Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children), Damian Hardung (Red Band Society), Sebastian Koch (Homeland), James Cosmo (Game of Thrones), Richard Sammel (Inglourious Basterds), Fabrizio Bentivoglio (Human Capital) ve Greta Scarano (In Treatment) yer alıyor.

The Name of the Rose'u Almanca konuşulan Avrupa'da Sky, Fransa'da Orange, Finlandiya'da YLE, Norveç'te NRK ve Danimarka'da DRtv yayınlayacak. Senaristliğini Andrea Porporati ve Emmy ödüllü Nigel Williams'ın üstlendiği dizinin Bahar 2019'da ekrana gelmesi bekleniyor.

İtalya, 1327. Fransiskan tarikatından Keşiş William of Baskerville (John Turturro) ve keşiş adayı Adso von Melk (Damian Hardung), Alplerdeki bir manastıra gittikten sonra bir dizi cinayete tanık olur. Baskerville ve Melk, katili araştırmaya başlarlar ama Papa'ya karşı eleştirilerinden dolayı Bernard Gui (Rupert Everett) tarafından soruşturulmaya da başlanırlar. Baskerville, Fransiskan tarikatını bitirmeye kararlı Gui'nin listesinin tepesinde yer almaktadır.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER