Payitaht Abdülhamid seti France 2 kanalını ağırladı!

Payitaht Abdülhamid seti France 2 kanalını ağırladı!
TRT1 ekranlarının beğeniyle izlenen dönem dizisi Payitaht Abdülhamid seti, geçtiğimiz gün Fransızların resmi kanalı France 2 kanalını ağırladı.
 
Türkiye'de Osmanlı dönemine dair artan ilgi ve bu yeni ilginin popüler kültürü nasıl etkilediği ile ilgili TV haberi için ülkemize gelen televizyon ekibi, ES Film’in yapımcılığında İzmit Seka Film Platolarında çekilen Payitaht Abdülhamid platosunu da ziyaret ederek, dizinin yönetmeni Emre Konuk ile bir röportaj gerçekleştirdi.
 
İstanbul’da popüler Osmanlı kültürünün izlerini araştırırken, ülkemizde olduğu kadar yurt dışında da beğeniyle takip edilen Osmanlı tarihinin mihenk taşlarından olan ve merak uyandıran Sultan Abdülhamid’in hayatının ekranlara geldiği Payitaht Abdülhamid, France 2 Kanalı haberlerinin dosya konusu oldu. Kanalın deneyimli röportaj kadrosunda yer alan Stephanie Perez’in sorularını içtenlikle yanıtlayan yönetmen Emre Konuk, son yıllarda dünyanın da ilgisini çeken Osmanlı ve Abdülhamid dönemine ait tarihsel bilgilerin eşliğinde çekilen dizinin yönetmeni olmaktan mutluluk duyduğu gerçekçi olarak anlatılan bu projede, yönetmen olarak yer almasını kendisine bir görev olarak addettiğini açıkladı.
 
Çekim sırasında plato ve çekim yerlerini dolaşan Fransız ekip, prodüksiyonun, dekorların görkeminden etkilendiklerini belirterek, kendilerine kapıların açıldığı yapım ekibine ve yönetmen Emre Konuk’a teşekkürlerini ileterek, haberlerini hazırlamak üzere Fransa’ya geri döndüler.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER