Pınar Bulut’tan İleri Seviye Senaryo Yazarlığı Atölyesi TOY İstanbul’da başlıyor!

Pınar Bulut’tan İleri Seviye Senaryo Yazarlığı Atölyesi TOY İstanbul’da başlıyor!
“Ezel”, “Suskunlar”, “20 Dakika”, “İkimizin Yerine”, gibi çok sevilen ve dikkat çeken film ve dizilerin senaristi Pınar Bulut’un düzenlediği İleri Seviye Senaryo Yazarlığı Atölyesi, 4 Nisan’da TOY İstanbul’da başlıyor.
 
Başarılı senarist Pınar Bulut’un düzenlediği İleri Seviye Senaryo Yazarlığı Atölyesi’nde dersler, senaryo yazarlığını meslek olarak yapmak isteyen senarist adayları için profesyonel bir yazarlık hazırlığı niteliğini taşıyor. Edinilen bilgileri kariyere çevirmek üzere tasarlanan atölyede, “Dramatik kurguyu içselleştirmek”, “Sezon hikâyesi oluşturmak”,  “Sahnenin içine girmek” gibi başlıklar incelenecek. Yazar adayları, hikâyelerin temel yapıtaşlarından hikâyelerini nasıl sahipleneceklerine uzanan bir yelpazede içeriden dışarı bir yazım yolculuğu yaşayacaklar.
 
Pınar Bulut’un daha önce gerçekleştirdiği atölyenin 2. kuru olarak gerçekleştirilecek atölye, ilk kura katılmayan fakat senaryo yazımının temel kurallarını bilen adaylara da açık. İlk kura kıyasla yazı işçiliğinin daha fazla olacağı bu atölye, bitiminde seçilen adayları profesyonel hayatlarında desteklemeyi de hedefliyor.
 
4 Nisan 2018 Çarşamba akşamı başlayacak atölye, toplamda iki ay boyunca her Çarşamba 19.00-22.00 saatleri arasında TOY İstanbul’da gerçekleşecek.  TOY İstanbul’un ev sahipliği yaptığı atölyeye katılmak için, toyistanbul.com/workshops adresinden ön kayıt formunun doldurulması gerekmekte. 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER