The Weinstein Company iflasını resmen duyurdu

The Weinstein Company iflasını resmen duyurdu
Ekim ayında kurucusu Harvey Weinstein hakkında ortaya çıkan birçok taciz ve tecavüz suçlamasının ardından zor duruma düşen Weinstein Co., devam eden satış görüşmelerinden de istediğini elde edememişti. Bir süredir beklenen haber geldi ve şirket iflasını açıkladı.

Lantern Capital, kurul tarafından varlıklarla ve çalışanlarla alakalı konularla ilgilenmekle görevlendirildi. Latern, şirketin varlıkları için 310 milyon doları nakit, 114 milyonu taahhütlü olmak üzere 424.5 milyon dolar talep ediyor. Bu da iki hafta önce bozulan 500 milyon dolarlık satış görüşmelerinden daha az bir rakama denk geliyor.

Şirket yaptığı açıklamada varlık satışlarının iflas mahkemesinin süpervizörlüğünde sorunsuz ilerleyeceğini umduğun belirtti. Ayrıca bütün çalışanlar imzaladıkları gizlilik sözleşmelerinden azat edildiler ve New York Başsavcısı Eric Schneiderman'ın şirkete açtığı davanın soruşturmasında gerekirse sorunsuz ifade verebilecekler.

İflas duyurusuna göre şu an şirketin 500,000$'dan daha az nakit parası kaldı. 345 milyon $'ı teminatlı, 148 milyonu teminatsız olmak üzere yükümlülüğü bulunuyor. Şirketin Bob Weinstein'a 11.2 milyon $, David O. Russell'ın ve Bradley Cooper'ın prodüksiyon şirketlerine 941,000'er $, Wanda Pictures'a 14.4 milyon $, Disney'e 1.1 milyon, Sony'ye 3.7 million $, CAA'ye de 1.5 milyon $ borcu var.

Lantern'in elde edeceği miktarın Weinstein'ın kurbanlarına ne kadar para bırakacağı ise şimdilik belli değil. Bazı kaynaklara göre potansiyel alıcıların ilgisi şirketin kendisinden ziyade sahip olduğu kütüphanede. Hatta beIN Media, Weinstein bünyesindeki 277 filmin hakkını bünyesine katmakla ilgileniyor.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER