MIPTV 2018'de Yılın Marka İçeriği belli oldu: Carmilla

MIPTV 2018'de Yılın Marka İçeriği belli oldu: Carmilla
MIPTV'de Brand Content of the Year Award'a bu yıl layık görülen yapım belli oldu. Digital seri olarak başladığı yayın hayatını film, kitap anlaşması ve primetime dizi olarak genişleten Carmilla, kendi markasını oluşturduğu için bu ödüle layık görüldü.

MIPTV 2018, 9-12 Nisan tarihleri arasında Cannes'da düzenlenecek. 2018 Brand Content of the Year Award, 11 Nisan tarihinde Auditorium Debussy'de takdim edilecek. Ödülü projenin yapım şirketi Shaftesbury'nin kurucusu Kimberly-Clark kabul edecek. 193 ülkeden izlenen Carmilla, 20 dile çevrildi ve izlenme oranının yarısından fazlası Kuzey Amerika'nın dışından geldi.

Youtube'un istatistiklerine göre izleyenlerin %91'i kadın, %9'u ise erkek. Projenin fanları "Creampuffs" olarak biliniyorlar ve başrolünde Elise Bauman ile Natasha Negovanlis yer alıyor. Senaristliğini Jordan Hall'un, yönetmenliğini Spencer Maybee'nin üstlendiği yapım, Joseph Sheridan Le Fanu'nun 1871'de piyasaya çıkan aynı isimli kült vampir romanının modern uyarlaması olarak ekrana geldi. Proje, üniversite öğrencisi Laura'nın (Bauman) dünyasının yurt odasına bir vampirin (Negovanlis) taşınmasıyla hayatının alt üst olması üzerine kurulu.

Carmilla'nın ilk sezonu Ağustos 2014'te, ikinci sezonu Haziran 2015'de, final sezonu da Eylül 2016'da ekrana geldi. Toplamda beşer dakikadan 108 bölümü bulunuyor. Dijital versiyonun final yapmasının ardından gelen yoğun talebin de etkisiyle Sonbahar 2017'de “The Carmilla Movie” ekrana geldi. Carmilla, şimdiye kadar Streamy Awards, the Webby Awards, the Shorty Awards ve the Canadian Screen Awards da dahil olmak üzere pek çok ödüle aday oldu ve kazandı.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER